Środa, 17 października 2018 r. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Jazgotu nie było, bo problem kontenerów rozwiązał się sam

Rady Mateusz Stachowiak podczas ostatniej sesji rady Miejskiej w imieniu swoim i mieszkańców wyraził swoje oburzenie pomysłem Burmistrzów Kcyni o ustawieniu kontenerów socjalnych w Malicach. Na ręce Przewodniczącego rady Miejskiej złożył petycje w tej sprawie, o czym INFO pisało wcześniej. Jeszcze na sesji Zastępca Burmistrza Bogna Adamska ripostowała i zapewniała, że gmina chce rozmawiać w tej sprawie.

Wczoraj w świetlicy w Malicach odbyło się spotkanie włodarzy z mieszkańcami Malic, którzy są przeciwni postawieniu kontenerów socjalnych w centrum ich wsi.

Spotkanie rozpoczął radny Mateusz Stachowiak, który nakreślił problem i oddał głos Burmistrzowi Markowi Szarudze, a włodarz odczytał petycję sołectwa i poprosił o dyskusję. Zdaniem wiceburmistrz zamieszkać w nich miały panie poszkodowane w nawałnicy. Po tej informacji wywiązała się dyskusja z mieszkańcami, którzy wykazali się wiedzą, o tym, że temat zamieszkania owych pań jest już nie aktualny, bo jedna z nich dostała już mieszkanie w Kcyni a druga… No właśnie

Druga pani mieszkała na swojej działce w swoim domu? Czy nie można było tego kontenera wstawić na jej działkę? Nie można, ponieważ ta działka jest tak mała, że nie ma możliwości wjechania na nią- odpowiadała wiceburmistrz Bogna Adamska. A czy budynek jest do odbudowy?- padały pytania z sali.

Do dyskusji włączył się Burmistrz Marek Szaruga, który uciął temat mówiąc; Szanowni Państwo, sprawa na dzień dzisiejszy została rozwiązana. Pani, która odmówiła nam mieszkania ma już remontowane mieszkanie w Kcyni, natomiast ta druga pani opuszcza Polskę i wyjeżdża do dzieci za granicę. Na dzień dzisiejszy temat kontenerów zostaje rozwiązany.

To nie można było tak od razu mówić?

Jazgotu nie było…

W dalszej części padały pytania na ile mieszkańcy mogą liczyć, że temat nie wróci? Były także rozmowy o zagospodarowaniu mniejszej działki gminnej przez sołectwo i ucięcie tematu budynku na działce gminnej przez Bognę Adamską.

…a ten budynek Panie Burmistrzu, to co?– pytał radny Mateusz Stachowiak.

… wyszeptała pani Zastępca Bogna Adamska w odpowiedzi radnemu. Zobacz nagranie.

Spotkanie zakończyło się złożeniem życzeń świątecznych przez Burmistrza Kcyni przybyłym mieszkańcom.

tekst i fot. Robert Koniec 

Film z sesji Rady Miejskiej w Kcyni

Film z zebrania w Malicach

--> wstecz