Piątek, 19 kwietnia 2024 r. Imieniny Alfa, Leonii, Tytusa

Kacper Gieryk podwójnym medalistą Mistrzostw Polski

Kacper Gieryk, Kcynianin uczeń Zespołu Szkół Technicznych w Kcyni podwójnym medalistą Mistrzostw Polski w Kolarstwie Szosowym w jeździe dwójkami i jeździe drużynowej na czas.

W dniach 26-27 września 2020 roku w miejscowości Godziesze Wielkie odbyły się Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym w kategorii junior w jeździe dwójkami oraz jeździe drużynowej.  W sobotę w jeździe dwójkami Kacper Gieryk wraz z kolegą Konradem Trzeskowskim zdobyli brązowy medal wykręcając czas na dystansie 29 km 36:51:40 natomiast w niedzielę odbyła się jazda drużynowa na dystansie 39 km gdzie Kacper wraz z kolegami z KTK KALISZ także zdobył brązowy medal uzyskując czas 47:47:99.

Była to niestety ostatnia taka impreza kolarska w tym roku i można powiedzieć że sezon kolarski został zakończony.
Na koniec tej sportowej informacji chcieliśmy podziękować dyrekcji szkoły Pani Katarzynie Kluczynskiej oraz gronu pedagogicznemu Zespołu Szkół Technicznych w Kcyni za wyrozumiałość i możliwość trenowania przez Kacpra tej dyscypliny co wiąże się z częsta z nieobecnością w szkole i zwolnieniami z zajęć szkolnych.