Wtorek, 22 stycznia 2019 r. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

„Kaskadowy pomiar prędkości” w powiecie nakielskim

W dniach 22-23.03.18 r. policjanci z nakielskiej „drogówki’ prowadzą działania „Kaskadowy pomiar prędkości” na DK nr 10 i DK nr 5.Trwająca w godzinach 6.00 – 22.00 akcja jest przeprowadzana w trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego na drogach powiatu nakielskiego.

W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego na drogach województw kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego policjanci realizują wspólne działania pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Kontrole prowadzone są na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach przez patrole ustawione kolejno po sobie na określonym, często krótkim, odcinku drogi. Ich celem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości.

Głównym założeniem działań  jest ujawnianie pojazdów, których kierowcy przekraczają dozwoloną prędkość, a tym samym eliminowanie w ruchu „piratów drogowych”. W ramach tej akcji na głównych ciągach komunikacyjnych województwa kujawsko – pomorskiego i wielkopolskiego tj. drogach krajowych DK10, DK5, DK15, prowadzone są działania mające na celu zwiększenie  bezpieczeństwa podróżujących oraz zminimalizowanie wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość

Nad bezpieczeństwem osób przemieszczających się drogą krajową nr 10 i 5 czuwa  16 policjantów ruchu drogowego.

st.asp. Damian Moczadło

p.o. Oficera prasowego KPP Nakło nad Notecią

--> wstecz