Wtorek, 14 lipca 2020 r. Imieniny Kamili, Kamila, Marcelego

Kcyńska Orkiestra obchodziła Jubileusz 50 lecia

W Święto Wojska Polskiego kcyńska Orkiestra Dęta obchodziała swoje święto. Do Jubileuszowego świętowania organizatorzy zaprosili także przyjaciół z orkiestr z Nakła nad Notecią i Solca Kujawskiego. Kcyński Rynek jak za czasów festiwali orkiestr detych wypełnił sie nie tylko mieszkańcami Gminy Kcynia.

Świętowanie rozpoczęło się od uroczystego wprowadzenie orkiestr na płytę Rynku i wspólnego odebrania jednego utworu pod deregenturą kapelmistrza kcyńskiej orkiestry Mariusza Skotnickiego.

Każda z orkiestr w czterdziestominutowym progranie zaprezentowała się publiczności. Przed koncertem gospodarzy Burmistrz Marek Szaruga wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej w Kcyni wreczyli nowe instrumenty członkom Orkiestry Detej w Kcyni. W historii orkiestry to wyjątkowa chwila, gdyż jeszcze nigdy w jednej chwili nie udało się zakupić tylu nowych instrumentów. Za ponad 30.000 złotych pozyskanych z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz wsparciu Gminy Kcynia kwotą 5.000 zlotych  kcyńska orkiestra wzbogaciła sie o dziewięć instrumentów.

Imprezie towarzyszyło wiele bezpłatnych atrakcji dla dzieci, co było strzałem w dziesiątkę. Oczywiście nie mogło zabraknąć stoiska „Sami Swoi” ze smacznymi daniami. Z okazji 50 lecia Orkiestry Detej w Kcyni zgromadzona publiczność zaśpiewała tradycyjne 100 lat zaintonowane przez Burmistrza Marka Szarugę, a oprawę muzyczna zapewnili koledzy z zaproszonej orkiestry.

tekst i fot. Robert Koniec

 

 

 

 

--> wstecz