Czwartek, 18 października 2018 r. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Kcyński dzielnicowy na spotkaniu z dziećmi w Dobieszewie

Z uczniami Szkoły Podstawowej w Dobieszewie spotkał się dzielnicowy z kcyńskiego komisariatu asp. Bartosz Królczyk. Z młodszymi mundurowy rozmawiał na temat bezpieczeństwa i przepisów ruchu drogowego. W starszych klasach mowa była o odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz demoralizacji.

W ramach prowadzonej działalności profilaktycznej dzielnicowy z kcyńskiego komisariatu spotkał się ostatnio z uczniami w Szkole Podstawowej w Dobieszewie. Celem wizyty mundurowego było przeprowadzenie z uczniami pogadanek profilaktycznych.
Spotkania podzielono na dwie grupy wiekowe. Z uczniami z klas 0-IV policjant rozmawiał na temat bezpieczeństwa w drodze do szkoły. Przypomniał najważniejsze przepisy ruchu drogowego. Zwracał uwagę, jak na drodze winien zachować się pieszy. Przestrzegał przed bieganiem oraz zabawami w okolicach dróg.

Z uczniami z klas V-VII oraz gimnazjalistami, asp. Królczyk rozmawiał na temat przepisów regulujących odpowiedzialność nieletnich za popełniane przez nich czyny. Przedstawił katalog kar, jakie można zastosować wobec nieletniego oraz wskazywał, że wszelkie decyzje w sprawach nieletnich podejmuje sąd rodzinny i nieletnich. Mowa była także o demoralizacji oraz jej przejawach. Młodzież dowiedziała się jakie zachowania świadczyć mogą o tym, że dziecko jest zagrożone demoralizacją i jakie działania policja podejmuje w przypadku uzyskania informacji o tym, że uczeń przejawia demoralizację.

 

p.o. Oficera prasowego

KPP Nakło nad Notecią

st. asp. Edyta Nadolna

--> wstecz