Sobota, 23 marca 2019 r. Imieniny Feliksa, Konrada, Zbysławy

Kierowca audi pomógł w zatrzymaniu pijanego motorowerzysty

Na pochwałę zasługuje postawa kierowcy audi, który jadąc trasą Słupy – Ciężkowo zwrócił uwagę na jadącego wężykiem motorowerzystę i zgłosił ten fakt Policji. Wezwany na miejsce patrol skontrolował trzeźwość 26-latka i okazało się, że miał on w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Teraz będzie tłumaczył się w sądzie.

Zgłoszenie o tym, że trasą Słupy – Ciężkowo porusza się motorowerzysta, który prawdopodobnie jest pijany, dyżurny szubińskiego komisariatu otrzymał wczoraj (02.08.18) po 23.00. O swoich podejrzeniach, że jadący motorowerem mężczyzna jest pod znacznym działaniem alkoholu, powiadomił policję kierowca audi, jadący za nim.

Zgłaszający nie spuszczał z okna 26-latka, nawet wtedy, kiedy ten zatrzymał się przy jednej z posesji. Tam też skontrolował motorowerzystę przybyły na miejsce patrol. Przeprowadzone badanie trzeźwości dowiodło, że mieszkaniec szubińskiej gminy miał w organizmie aż 2,25 promila alkoholu. Niebawem motorowerzysta usłyszy zarzuty za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. O jego losie zdecyduje sąd.

Mł. asp. Justyna Andrzejewska

Oficer prasowy

KPP Nakło nad Notecią

--> wstecz