Sobota, 19 września 2020 r. Imieniny Januarego, Konstancji, Leopolda

Kierowca volkswagena stracił uprawnienia za nadmierną prędkość

O 52 km/h za szybko jechał w obszarze zabudowanym kierowca volkswagena, którego w Gorzeniu skontrolowali policjanci z nakielskiego referatu ruchu drogowego. 51-latek stracił na 3 miesiące uprawnienia do kierowania pojazdami i został ukarany wysokim mandatem.

Głównym zadaniem policjantów z nakielskiej „drogówki” jest dbanie o bezpieczeństwo na trasach i eliminowanie z ruchu kierowców, którzy poruszając się z nadmierną prędkością stwarzają zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

W minioną sobotę (08.08.20) podczas obserwacji ruchu pojazdów przemieszczających się przez Gorzeń mundurowi zauważyli przejeżdżającego przez miejscowość z dużą prędkością volkswagena. Pomiar dowiódł, że kierowca auta przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym, aż o 52 km/h.

51-letni mieszkaniec gminy Nakło został ukarany 400 złotowym mandatem i czasowo zatrzymano mu uprawnienia do kierowania pojazdami. Dokument odzyska za trzy miesiące.

Policja apeluje do kierowców, aby stosowali się do ograniczeń prędkości i przypomina, że zgodnie z art. 135 Ustawy prawo o ruchu drogowym policjant zatrzyma prawo jazdy kierującemu w przypadku, gdy ten kieruje pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50km/h na obszarze zabudowanym. Decyzję administracyjną o zatrzymaniu dokumentu prawa jazdy na okres 3 miesięcy wydaje Starosta.

mł. asp. Zofia Wrzeszcz – p.o. Oficera prasowego KPP Nakło nad Notecią

fot.ilustracyjne

--> wstecz