Czwartek, 22 października 2020 r. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Komenda PSP w Wągrowcu ma swój sztandar

Dzisiaj na wągrowieckim Rynku odbyła się uroczystość przekazania sztandaru dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wągrowcu.
Sztandar Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wągrowcu składa się z płata, głowicy i drzewca. Na stronie głównej płata znajduje się krzyż koloru białego. Pośrodku krzyża umieszczone jest godło państwowe na okrągłej czerwonej tarczy obramowanej białą krawędzią oraz wieńcem stylizowanych liści laurowych koloru złotego. Pod godłem znajduje się napis „BÓG HONOR OJCZYZNA”.
Na stronie odwrotnej w środku płata znajduje się wizerunek św. Floriana. Wokół wizerunku umieszczono w kolorze srebrnym napis „KOMENDA POWIATOWA PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W WĄGROWCU”. W dolnych rogach sztandaru znajdują się daty 1950 – data powołania jednostki, 2020 – data nadania sztandaru. W górnych rogach umieszczono herb powiatu wągrowieckiego oraz logo Państwowej Straży Pożarnej.
W uroczystościach udział wziął Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej nadbrygadier Andrzej Bartkowiak, poseł RP Marta Kubiak, wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk oraz włodarze z terenu powiatu wągrowieckiego, a także zaproszeni goście.
materiał.
źródło. PortalWRC/Wagrowiec
--> wstecz