Poniedziałek, 21 stycznia 2019 r. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Komendantem Komisariatu Policji w Szubinie został mieszkaniec Kcyni

Wczoraj (16.10) w nakielskiej komendzie odbyła się uroczysta zbiórka z okazji wprowadzenia komendantów komisariatów policji w Szubinie i Mroczy. W uroczystości udział wzięli także przedstawiciele władz gminnych.

Wczoraj (16.10) podczas uroczystej zbiórki p.o. Komendanta nakielskiej jednostki, mł. insp. Krzysztof Stefaniak powołał na stanowiska komendantów komisariatów w Szubinie i Mroczy. Z dniem 15 października szefem policjantów w Szubinie został kom. Roman Kalisz, natomiast komendantem mroteckiego komisariatu asp. szt. Jan Poźniak.

Wręczając rozkazy personalne awansowanym, mł. insp. Krzysztof Stefaniak podkreślał, że stanie na czele komisariatu to nie tylko prestiż, ale także duża odpowiedzialność i ciężka praca, w której będzie nowo powołanych komendantów wspierał.

W uroczystości udział wziął także p. Artur Michalak Burmistrz Szubina, oraz p. Andrzej Brzóska Przewodniczący Rady Miejskiej w Mroczy. Samorządowcy złożyli na ręce nowych komendantów listy gratulacyjne oraz deklarowali chęć współpracy.

Kom. Kalisz oraz asp. szt. Poźniak podziękowali Komendantowi mł. insp. Stefaniakowi za zaufanie i zapewnili, że swoje obowiązki służbowe wykonywać będą z jak najlepszą starannością.

Kom. Roman Kalisz służy w Policji od 1991 roku. Od początku kariery zawodowej związany był z komisariatami podległymi nakielskiej jednostce. Od roku 1992 służył na rożnych stanowiskach w pionie kryminalnym. W roku 2007 został kierownikiem ówczesnego Posterunku Policji w Mroczy, którym kierował do kwietnia 2011 roku, kiedy to został kierownikiem referatu patrolowo – interwencyjnego w Nakle. Po ponad roku nadzorowania pracy policjantów plutonu interwencyjnego, został mianowany na stanowisko dyżurnego jednostki. W lipcu 2013 roku wrócił do Mroczy, na stanowisko komendanta komisariatu policji, który powstał po połączeniu posterunków w Mroczy i Sadkach. Rzetelne wywiązywanie się z nałożonych zadań służbowych spowodowało, że z dniem 15 października br. został powołany na stanowisko Komendanta Komisariatu Policji w Szubinie. Mianowanie poprzedziło powierzenie obowiązków na tym stanowisku.

Asp. szt. Jan Poźniak jest policjantem od sierpnia 2000 roku. Od początku związany był z bydgoskim Wydziałem Ruchu Drogowego. W wydziale tym służył na różnych stanowiskach,  w tym także kierowniczym. W marcu 2011 roku związał się z nakielskim wydziałem prewencji, gdzie został specjalistą. Bogate doświadczenie zawodowe oraz wysoki poziom wiedzy z zakresu ruchu drogowego doprowadził do awansowania asp. szt. Poźniaka na stanowisko kierownika Referatu Ruchu Drogowego nakielskiej jednostki. W lutym 2015 roku policjant został Zastępcą Naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego. Rzetelne wywiązywanie się z nałożonych zadań służbowych spowodowało, że z dniem 15 października br. został powołany na stanowisko Komendanta Komisariatu Policji w Mroczy. Mianowanie poprzedziło powierzenie obowiązków na tym stanowisku.    

         

Mł. asp. Justyna Andrzejewska

Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

--> wstecz