Sobota, 20 kwietnia 2019 r. Imieniny Agnieszki, Amalii, Czecha

Komórkomania w ZSO

KOMÓRKOMANIA to nie moda na lepszy model telefonu, to moda na uratowanie komuś życia za pomocą komórek. Nie tych, które nosi się w kieszeni ale tych, które nosi się w swoim ciele.

26 października uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących wraz z Fundacją DKMS-u zorganizowali  rejestrację potencjalnych dawców.

Celem projektu było przeprowadzenie akcji edukacyjno-informacyjnej na temat idei dawstwa szpiku kostnego oraz umożliwienie rejestracji  potencjalnych Dawców szpiku kostnego, osobom które podjęły świadomą decyzję. Inicjatorem akcji była pani dyrektor Katarzyna Kluczyńska, koordynatorami szkolnymi byli: Marlena Szymczak, Marta Szymańczak i Barbara Krzyzanowska oraz wolontariusze z trzeciej klasy Liceum Ogólnokształcącego w Kcyni.

Przygotowano prezentację poświęconą nowotworom krwi oraz problematyce dawstwa. Uczniowie obejrzeli film zachęcający do włączenia się w tę szlachetną inicjatywę ratującą życie innym osobom. Spotkali się też z dawcą szpiku Dawidem, który uratował życie dziecku., zachęcając tym samym do rejestracji. W przeddzień rejestracji wolontariusze rozdawali ulotki,  namawiali mieszkańców Kcyni do pomagania pacjentom zmagającym się z nowotworami krwi oraz do rejestracji jako potencjalni dawcy szpiku.

Autor: Marlena Szymczak

 Zdjęcia: ZSO Kcynia

--> wstecz