Sobota, 20 kwietnia 2019 r. Imieniny Agnieszki, Amalii, Czecha

Kredyt frankowy może być tańszy

Kredyty zaciągnięte w CHF wciąż dają po kieszeni Polakom, ze względu na wysoki kurs tej waluty. Od kilku już lat jest jednak możliwość, by ratę obniżyć bez zbędnego wysiłku. Wystarczy kupować walutę prosto z kantorów internetowych i przesyłać ją od razu na konto frankowe do spłaty kredytu.

Jak zacząć oszczędzać na miesięcznej racie? Na początku należy powiadomić o tym bank i podpisać aneks do umowy. Aneks z mocy ustawy jest bezpłatny i nie obciąży nas w żaden sposób finansowo. Teraz już możemy kupować franki szwajcarskie poza bankiem i wpłacać je bezpośrednio na spłatę raty.

Gdzie kupić samemu franki? Możemy oczywiście zrobić to w kantorze stacjonarnym i zanieść gotówkę do banku. To jednak rozwiązanie uciążliwe. Wygodniej i taniej jest zrobić to w domu, sprzed ekranu komputera w kilka minut. Oczywiście mowa o zakupie CHF w kantorze internetowym.

W sieci znajdziemy ich kilkadziesiąt. Który wybrać? – Najlepiej taki, który długo już istnieje na rynku, ma renomę, dużą liczbę klientów i cieszy się bardzo dobrymi opiniami. Warto też zwrócić uwagę na status Krajowej Instytucji Płatniczej wydawany przez KNF oraz na funkcje dodatkowe, które oferuje nam platforma wymiany walut – mówi Katarzyna Moszko-Stachowska, PR Manager w Walutomat.pl, najstarszym polskim serwisie wymiany walut.

Nie tylko wysokość kursu franka jest ważna. Liczy się też czy dany serwis współpracuje z bankiem, w którym mamy kredyt, czy oferuje nam bezpłatne i szybkie przelewy do tego banku. Warto także zwrócić uwagę na dodatkowe możliwości wynikające z wymiany w kantorze internetowym, takie jak np. szybkie wpłaty, możliwość wysyłki waluty za granicę, czy przesłania innej osobie, czy opcja wypłaty gotówkowej. To wszystko znajdziemy m.in. właśnie w https://www.walutomat.pl/.

Po co przepłacać na racie kredytu, skoro możemy zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych miesięcznie? Przeliczając to w skali kilkudziesięciu lat spłacania zobowiązania, suma oszczędności robi się naprawdę spora.

Materiał sponsorowany.

 

--> wstecz