Poniedziałek, 22 lipca 2019 r. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Kurant zastąpi Witczaka?

W najbliższym czasie nowa Rada Miejska w Kcyni złoży uroczyste ślubowanie i zacznie swoją pracę. Zanim jednak oficjalnie zaczną pracować członkowie nowej rady muszą odbyć robocze spotkanie, wybrać nowych członków poszczególnych komisji i zdecydować, kto zostanie Przewodniczącym Rady Miejskiej w Kcyni. Na giełdzie nazwisk głośno się mówi, że Przewodniczącym Rady Miejskiej w Kcyni będzie reprezentant największej ilości wprowadzonych radnych przez Komitet Wyborczy Piotra Hemmerlinga i prawdopodobnie będzie nim wieloletni radny pan Jan Kurant.

Tak jak informowaliśmy wcześniej nowa rada musi wybrać spośród siebie Przewodniczących poszczególnych komisji i ich członków. Jeżeli będzie tak jak zapowiedział Burmistrz Kcyni Marek Szaruga, to w okresie pięcioletniej kadencji będzie przeprowadzona reorganizacja oświaty polegająca na połączeniu LO i ZST w Kcyni w jeden zespół szkół ponadpodstawowych lub średnich. Drugą ważną sprawą jest powstanie drugiej szkoły podstawowej w Kcyni i ten ruch zapewne ma wiele wspólnego ze szkołami wiejskimi z Gminy Kcynia. I właśnie dlatego w roli Przewodniczącego Komisji Oświaty zapewne rada wybierze kogoś, komu temat szkół jest bliski, a w gronie radnych jest trójka nauczycieli: Pani Ewa Tomaszek, Pani Magdalena Wyczańska-Jabłkowska i Pan Mirosław Pezacki.

Warto także zauważyć, że w radzie już drugą kadencję będzie pracował pan Mateusz Stachowiak, który zapewne swoim doświadczeniem i nowoczesnym spojrzeniem na rolnictwo zapewne by doskonale odnalazł się w roli Przewodniczącego właśnie Komisji Rolnictwa. Zapewne swoim doświadczeniem będą służyć radni, którzy pozostali w radzie. Przed nimi i nowymi radnymi jest jedna z najważniejszych uchwał i jest to uchwała budżetowa na nowy rok 2019.

tekst i fot. Robert Koniec 

--> wstecz