Poniedziałek, 22 lipca 2019 r. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Podczas kwesty zebrano 4218,04 zł. DZIĘKUJEMY!

1 i 2 listopada na cmentarzu w Kcyni prowadzona była zbiórka środków pieniężnych na odnowienie mogił powstańców wielkopolskich. Zbiórkę organizowało Stowarzyszenie Kibiców Lecha Poznań, Towarzystwo Historyczne w Kcyni oraz młodzież skupiona wokół kwesty „Ocalmy ślady przeszłości”. Miło nam poinformować, że Państwa serca okazały się ogromne. Łącznie w Kcyni zebrano 4218,04 zł. Pieniądze te zostaną przeznaczone na remont nagrobków powstańców w Kcyni – Antoniego Piątkowskiego i Jana Wituckiego. Warto nadmienić, że m.in. Jan Witucki i Antoni Piątkowski stanowili komitet budowy w 1922 r. pomnika-mogiły Powstańców Wielkopolskich znajdujący się na cmentarzu.

Wszystkim zaangażowanym w zbiórkę oraz tym, którzy okazali swoje dobre serce dziękuje Burmistrz Kcyni Marek Szaruga. Łącznie kibice Lecha Poznań na chwilę obecną w tegorocznej zbiórce zebrali ponad 303 000 zł. To już ich 10. edycja zbiórki. Przypomnijmy: Kilka lat z rzędu w Kcyni prowadzona była kwesta „Ocalmy ślady przeszłości”, którą zainicjował Adam Zubrzycki. W tym roku postanowiono dołączyć się do zbiórki organizowanej przez Stowarzyszenie Kibiców Lecha Poznań, które to już po raz dziesiąty zbierało pieniądze na rzecz grobów powstańczych. Zbiórkę w Kcyni przeprowadzili członkowie Towarzystwa Historycznego w Kcyni, którzy ubrani byli w powstańcze mundury, członkowie Stowarzyszenia Kibiców Lecha Poznań oraz kcyńska młodzież.

W zbiórce uczestniczyli: Wiktor Kubalewski, Hania Prusak, Artur Zubrzycki, Karol Kubalewski, Mateusz Biskupski, Natalia Burdasz, Adam Zubrzycki, Anna Duda-Nowicka, Patrycja Tonn, Asia Robaszkiewicz, Agnieszka Kubijk, Maciej Podgórski, Norbert Guzek, Wojtek Wełniński, Maciej Starzomski, Stanisław
Dąbrowski, Artur Kubiak i Piotr Dąbrowski.

Warto nadmienić, że podczas mszy św. na cmentarzu wartę przy odnowionym pomniku-mogile Powstańców Wielkopolskich pełnili członkowie Towarzystwa Historycznego.
tekst Anna Duda-Nowicka UM w Kcyni 

--> wstecz