Czwartek, 22 października 2020 r. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Kwiaty są piękne ale zasłaniają widoczność

Temat wrócił, gdyż już w ubiegłym roku pojawił się podczas sesji Rady Miejskiej w Kcyni. Sprawa dotyczy wysokich kwiatów, które zostały nasadzone przy ulicy Rynek na wysokości ulicy Jana Kantego w Kcyni.

Pracownicy Zakładu Poprawczego w Kcyni, mieszkańcy domu wielorodzinnego oraz wierni, którzy uczęszczaja na msze do klasztoru i korzystają z wejścia od strony Zakładu Poprawczego mają utrudniony wyjazd.

Chcąc włączyć się do ruchu nie widzimy pojazdów jadących droga wojewódzką. Szczególne zagrożenie powstaje, gdy samochody jadą od strony fary. Pojawiają się na łuku drogi i często na wysokości skrzyżowania mają dość dużą prędkość– opowiada nam i prosi o interwencje jedna z pań.

Sprawdziłem osobiście i rzeczywiście kwiaty, o których nasza rozmówczyni wspomina zasłaniają widoczność, szczególnie z lewej strony. Dodam tylko , że ja poruszam się wyższym pojazdem, co poprawia widoczność w danej styuacji.

Za pana pośrednictwem apelujemy do Burmistrza Kcyni aby w przyszłym sezonie wziąć pod uwagę naszą prośbę. Kwiaty są piękne ale zasłaniają widoczność.- apeluje mieszkanka Kcyni.

tekst i fot. Robert Koniec

--> wstecz