Poniedziałek, 17 czerwca 2019 r. Imieniny Laury, Leszka, Marcjana

Listopad bogaty w wydarzenia – Dźwiękowe Archiwum Kcyni zaprasza

Już 3 listopada w sobotę o g. 13.30 zapraszamy Państwa na wspólny spacer po cmentarzach kcyńskich. Wykorzystajmy ten czas zadumy, by poświęcić swoją myśl tym, których nie ma wśród nas. W przypadku deszczowej pogody spacer zostanie przełożony na inny termin. Szczegóły na plakacie obok.

Aż dwa niezwykłe spotkania czekają nas w miesiącu listopadzie w ramachCiekawości świata.

Najpierw, 8 listopada o g. 17 (uwaga! nieco wcześniej niż zwykle!) Jerzy Żenkiewicz opowie nam o losach swojej rodziny. Spotkanie, zatytułowane: Między Bajkałem a Pałukami – losy rodziny Żenkiewiczów to prezentacja losów rodziny, po wojnie związanej z Górkami Zagajnymi.

Kilka słów o naszym gościu: Jerzy Żenkiewicz, to elektronik, informatyk, pionier polskiego Internetu, publicysta, pracownik Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jest również badaczem historii Kresów Północno-Wschodnich, głównie Litwy Kowieńskiej. Na naszym spotkaniu przedstawi losy swojej rodziny, która mieszkała po wojnie w Górkach Zagajnych. Nie zabraknie również wątku dotyczącego stulecia obchodów niepodległości. Zapraszamy!

Natomiast we czwartek, 22 listopada o g. 17.30 czeka nas kolejna okazja do spotkania interesujących gości. Z filmem Karolewo 1939 przyjedzie do nasSebastian Bartkowski, jego reżyser. Wspólnie obejrzymy rezultat pracy Instytutu Filmowego Unisławskiego Towarzystwa Historycznego, a także porozmawiamy z twórcami. Co warte podkreślenia, na spotkanie zaprosimy także aktorów z gminy Kcynia, którzy uczestniczyli w kręceniu zdjęć.

tekst: Justyna Makarewicz – Inspektor ds. kultury, oświaty i ewidencji zabytków Urząd Miejski w Kcyni

--> wstecz