Środa, 01 maja 2024 r. Imieniny Józefa, Lubomira, Ramony

LZS Jadowniki – Orzeł Kcynia 0-2 (0-0)

W 14 kolejce ,,B,, klasy – grupy IV seniorzy kcyńskiego Orła udali się w sobotę na arcyważny mecz do Jadownik,aby tam powalczyć z wiceliderem o ligowe punkty.Mecz od samego początku był pod dyktando gości z Kcyni. Grający w pierwszej części meczu z wiatrem Orzeł stwarzał sobie co kilka minut dogodne sytuacje do strzelenia bramek,lecz celowniki piłkarzy z Kcyni były słabo nastawione. Trzeba tutaj zaznaczyć iż bramkarz gospodarzy wzorowo wywiązywał się ze swych zadań.Zespół z Jadownik w tej części spotkania nie był w stanie zagrozić bramce gości a przyjezdni powinni zdobyć cztery, pięć bramek. W drugiej części meczu w 51′ Krzysztof Gryszczyński dokładnie zagrywa piłkę z rzutu wolnego a Radosław Rybak strzałem głową lokuje futbolówkę w bramce gospodarzy. Grający teraz z wiatrem gospodarze coraz częściej zagrażali bramce gości, lecz defensywa Orła skutecznie rozbijała ich ataki. Pieć minut później Rybak zagrywa do Pawła Łukomskiego a ten z około ośmiu metrów lokuje piłkę w bramce  drużyny z Jadownik. Gospodarze w 80′ z rzutu wolnego próbowali zdobyć kontaktowego gola,lecz bramkarz przyjezdnych nie dał się zaskoczyć i pewnie obronił strzał z około osiemnastu metrów. Tak wiec z ”ciężkiego” terenu piłkarze z Kcyni wywieźli trzy cenne punkty. Za tydzień w niedziele Orzeł zagra w Kcyni o 15:00 z liderem rozgrywek – Pałuczanką Żnin.
—- Obawialiśmy się bardzo tego spotkania,wiedząc iż w Jadownikach jest ciężko o punkty. Zespół stanął na wysokości zadania i trzy punkty pojechały do Kcyni. Szkoda tylko iż nie wykorzystaliśmy  sytuacji strzeleckich,które sobie stworzyliśmy. Lecz teraz myślami jesteśmy już przy meczu z Pałuczanką.
0-1 Radosław Rybak (51′)
0-2 Paweł Łukomski (60′)
Żółte kartki – Damian Biernacki (43′) – Jadowniki,oraz Paweł Werner (75′),Sebastian Liszka (80′) – Orzeł.
Skład Orła – P.Kowalski,D.Tomczak(R.Rybak 20′),T.Jarzembowski,M.Ślósarczyk,R.Rakowicz(D. Hallas 90′),F. Rakowicz,S.Liszka,P.Łukomski,D.Sobota,P.Werner,K. Gryszczyński.
materiał: A. Stachowiak