Środa, 19 września 2018 r. Imieniny Januarego, Konstancji, Leopolda

Mieszkańcy Łankowic dziękują Spółce Wodnej

Do INFO napisali mieszkańcy Łankowic, którzy za naszym pośrednictwem składają swoje podziękowanie Spółce Wodnej w Kcyni. Podobne słowa uznania za swoją pracę na rzecz rolników padły podczas czwartkowej sesji Rady Miejskiej w Kcyni.
Gminna Spółka Wodna w ostatnim miesiącu wykonała prace dotyczące melioracji wodnej na obszarze wsi Łankowice. Mieszkańcy wsi znacznie odczuli postępy wykonanej pracy, która dotyczyła zmelioryzowania źródła rzeki Kcynianki. W efekcie w piwnicach mieszkańców znacznie opadł poziom wody. Z pobliskich pól stan gruntowy wody opadł na tyle, że rolnicy mogli wykonać prace polowe. Interwencja straży pożarnej również pomogła w zaistniałej sytuacji.– piszą autorzy listu.

Z tego też względu mieszkańcy, których ta awaria dotyczy, chcą podziękować za interwencje oraz wykonane już w pewnym stopniu prace. Niestety z powodu awarii sprzętu (koparki) prace zostały przerwane. Mając nadzieję na ukończenie tych prac w najbliższym czasie dziękujemy Gminnej Spółce Wodnej za zaangażowanie i szybką interwencję.

Mieszkańcy Łankowic

--> wstecz