Piątek, 26 lutego 2021 r. Imieniny Bogumiła, Eweliny, Mirosława

Mieszkańcy nie chcą podwyżek! Ostatnią podwyżkę za śmieci radni uchwalili 27 lutego 2020 roku.

Pod obrady Rady Miejskiej w Kcyni przygotowana jest uchwała w sprawie „Metody ustalenia opłaty za gospodarowania odpadami komunalnymi oraz ustalenie wysokości opłaty za gospodarowania odpadami komunalnymi na terenie Gminy Kcynia”

Wiele słów krytyki pod adresem Burmistrza, Rady Miejskiej oraz Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kcyni spłynęło w komentarzach na profilu społecznościowym Pana Roberta Koniec.

Pani Karolina napisała: Podnosić za odpady każdemu równo, ale co do odbioru odpadów to już nie. W Kcyni odpady odbierane są co tydzień na wioskach w budynkach wielorodzinne co tydzień, ale 1 jednorodzinne budynki co dwa!!!! Może czas to zmienić a nie stawkę za wywóz?

Pani Natalia napisała: Płace 100zl prawie a śmieci wywożone co 2 tyg i raz w miesiącu plastiki i szkło…. Do tego nawet śmietnika się doprosić nie idzie większego, bo jak chce większy to mam sobie sama kupić…..

Pani Izabela napisała: Szczerze, nie znam szczegółów dotyczących rodzaju kosztów ponoszonych przez gmine w związku z gospodarką odpadami i w sumie bardzo chciałabym je poznać. Z drugiej jednak strony wiem, że ZGKiM ma bardzo wysokie stawki praktycznie na wszystko i może to tu jest największy problem?

Pan Mariusz napisał: Jeszcze trochę i ludzie przestaną płacić Lasy i rowy będą często odwiedzane przez mieszkańców Może wkoncu powinna wygrać przetarg inna firma?Chociaż wątpię w to bo to wszystko jest od Górnie ustalone Rączka rączkę myje !!

Pani Lilianna napisała: Z tymi podwyzszkami za smieci to sa jakies zarty za chwile bedzie 200zl do placenia kto to wymysla

Pani Agnieszka napisała: Może powinniśmy się zastanowić dlaczego u nas jest najdrożej ? komu najbardziej na tym zależy i kto nie potrafi się sprzeciwić .

Pan Robert napisał :Śmieci płatne od osoby rodzina 5 osobowa ma takiej samej wielkości pojemnik jak dwie osoby chyba tak nie powinno być

Sądząc po wielu innych komentarzach wyrażających wolę mieszkańców pomysł z uchwaleniem nowych stawek nie spotka się ze zrozumieniem ze strony mieszkańców.

PRZYPOMNIJMY!

Rok temu 27 lutego 2020 roku Uchwała w sprawie metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenie wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi na terenie Gminy Kcynia została przegłosowana. 9 radnych głosowało ZA, 3 się WSTRZYMAŁO, a 1 radny był PRZECIW.

Którzy radni zagłosują ZA, którzy PRZECIW i czy ktoś się wstrzyma od głosu?

tekst i fot(arch) Robert Koniec

--> wstecz