Poniedziałek, 06 lipca 2020 r. Imieniny Dominiki, Jaropełka, Łucji

Mieszkańcy nie dostali mandatów ale zakaz obowiązuje

Zakaz zatrzymywania się i postoju- taki znak został ustawiony na ulicy Sądowej. Do tej pory była tabliczka, że ten zakaz nie dotyczy mieszkańców– pisze do naszej redakcji Pan Marek, mieszkaniec ulicy Sądowej w Kcyni. Znak stał do czasu, gdy energetyka wymieniała słupy, później długo nie było żadnego znaku, a teraz ustawiono znak B36.

Sprawdziliśmy tą informację i potwierdzamy, że w tej chwili lewa strona ul. Sądowej (patrząc w kierunku ul. Libelta) jest wolna od zaparkowanych pojazdów. Kierowcy, którzy parkowali samochody na zakazie dostali „hurtowo” wezwania na miejscowy komisariat, gdzie zostali pouczeni o obowiązującym zakazie zatrzymywania i postoju.

Jak informuje nas Burmistrz Kcyni Pan Marek Szaruga zmiany wynikają z konieczności odblokowania przejazdu przede wszystkim dla dużych wozów służ pożarniczych i komunalnych. Często na ulicy Sądowej zaparkowane tam samochody blokowały przejazd pojazdom o większych gabarytach. Rozważamy inne rozwiązanie jednak na chwilę obecną dla zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom nie tylko ulicy Sądowej kierowcy muszą stosować się do obowiązującego oznakowania.

INFO może tylko potwierdzić, że było świadkiem braku przejazdu wozów pożarniczych z OSP w Kcyni i Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szubinie podczas ostatniej akcji na ulicy Sądowej w Kcyni. Wozy zawodowych strażaków ze wzgledu na brak przejazdu zmuszone były wjechać w ulicę Sądową od strony ul. Libelta.

Zapewne zakaz zatrzymywania i postoju utrudnia życie mieszkańcom ulicy Sadowej ale zapewnia przejazd pojazdom straży pożarnej i komunalnej. Nie parkowania na ulicy Sądowej oznacza, że kierowcy pozostawiają swoje pojazdy na Rynku lub innych miejscach parkingowych, których mamy za mało. Planowany jest remont ulicy Sądowej i Farnej i dlatego może warto zaprojektować parking aut tylko po jednej stronie ale w tzw. „jodełkę”, co zwiększy ilość miejsc parkingowych.

Tekst i fot. Robert Koniec

 

 

--> wstecz