Poniedziałek, 21 stycznia 2019 r. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Mikołajkowy tydzień w Sipiorach

Mikołajkowe spotkanie w Szkole Podstawowej w Sipiorach rozpoczęło się powitaniem Świętego Mikołaja, który zjawił się w oddziale przedszkolnym z workami wypełnionymi prezentami. Dzieci z klasy I przygotowały na ten wyjątkowy dzień piosenkę, wierszyk i wesoły taniec ,,Crazy Frog”, a ,,zerówka” inscenizację pt. ,,Przyjdź Mikołaju”. Nie zabrakło również pląsów i zabaw z miłym gościem. Wiele radości sprawił dzieciom moment obdarowywania ich prezentami. Po tym miłym akcencie było pozowanie do zdjęć z Mikołajem oraz zabawa nowymi zabawkami. Podczas uroczystości mikołajkowej wszyscy zajadali się pysznym ciastem upieczonym przez mamy.

Natomiast w środę 6 grudnia w dzień imienin Mikołaja dzieci z klas ,,0”- VII pojechały do Teatru Polskiego w Bydgoszczy na spektakl pt. ,,Plastusiowy pamiętnik”. Przedstawianie było bardzo ciekawe i wesołe. Dzieci mogły w nim bezpośrednio uczestniczyć, odpowiadając na pytania aktorów. Po spektaklu uczniowie poznali tajemnice sceny od kulis. Pracownicy teatru oprowadzili uczestników wycieczki po niemal wszystkich zakamarkach teatru. Dzieci były na przykład na scenie, gdzie z bliska widziały kurtynę, dekoracje, jak również pod sceną. Zwiedziły garderobę, pracownię fryzjerską, foyer oraz balkon z lożami.
To było niesamowite przeżycie! W tym dniu nie zabrakło także spotkania z Mikołajem, który częstował młodych widzów słodkościami. Tę miłą niespodziankę, którą był wyjazd do teatru, sfinansowała Rada Rodziców i Stowarzyszenie ,,Sąsiedzi”.

Mikołajkowy nastrój nadal trwał, bo pod koniec tygodnia cała społeczność szkolna obejrzała przedstawienie pt. ,,Za pasem święta, a ktoś majstruje przy prezentach”. Spektakl przedstawił Teatr Edukacji i Profilaktyki ,,Maska” z Krakowa, który przyjechał do szkoły na zaproszenie Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni.

Tym miłym akcentem zakończył się ,,Tydzień z Mikołajem”, za który serdecznie dziękuje cała społeczność Szkoły Podstawowej w Sipiorach.

Materiał: SP w Sipiorach

--> wstecz