Sobota, 22 września 2018 r. Imieniny Maury, Milany, Tomasza

Na skateparku odbyła się sportowa sobota

W sobotę była okazja przekonać się, że w Kcyni są miejsca do czynnego spędzania czasu wolnego. Urząd Miejski w Kcyni zorganizował imprezę „sportowa Sobota”. Organizatorzy przygotowali moc atrakcji z wykorzystaniem instalacji rekreacyjno-sportowych, które znajdują się w parku przy centrum Kultury.

W programie odbyły się pokazy prawidłowego chodu nordic walking oraz ćwiczeń na siłowni plenerowej z udziałem profesjonalnych instruktorów z Body Joy Fitness Club Nakło. Odbył się także sztuk walki i otwarty trening crossfit , który zaprezentowali zawodnicy MMA Devil Club Kcynia. Dużą atrakcją był pokaz jazdy ekstremalnej na rowerze i deskorolce w wykonaniu Hubert Domżalski z kolegami. Ponadto odbył się pokaz jazdy na rolkach  pod okiem Rollerblading Schooll. Pan Mirosław Pezacki ze Stowarzyszenia „Nasz Kort” w Kcyni zachęcał dzieci do gry w tenisa ziemnego poprzez zabawy ruchowe z piłeczką tenisową.

Impreza odbyła się przy pięknej pogodzie. Niestety trzeba podkreślić, że frekwencja była marna. A szkoda, bo był to czas na aktywne spędzenie czasu w rodzinnym gronie.

tekst i fot. Robert Koniec

--> wstecz