Piątek, 29 marca 2024 r. Imieniny Marka, Wiktoryny, Zenona

Najbliższe spotkania z cyklu „Ciekawość świata”

Cykl „Ciekawość świata” z powodu ograniczeń związanych z pandemią z formy stacjonarnej przeniósł się do świata cyfrowego. Rozmowy z gośćmi odbywają się on-line, na profilu Dźwiękowego Archiwum Kcyni w portalu społecznościowym facebook (www.facebook.com/DzwiekoweArchiwumKcyni) Prowadzi je Justyna Makarewicz, a uczestnicy spotkania mają możliwość zadawania pytań w komentarzach. Taka realizacja cyklu pozwala na poszerzenie grona odbiorców  –  uczestniczą nie tylko osoby z najbliższej okolicy, ale także z całego kraju. Na niektórych spotkaniach na uczestników czekają niespodzianki, jak choćby możliwość wygrania książek napisanych przez naszych gości. W 2021 roku jak zwykle zadbam o to, by spotkania były atrakcyjne dla naszych odbiorców, a tematyka „Ciekawości świata” różnorodna.

W roku 2021 Ciekawość świata nie zwalnia tempa, co więcej, udaje się realizować nie jedno, a dwa spotkania w miesiącu. Zapraszamy na najbliższe spotkania:

– 14 stycznia 2021 r. o g. 18. – Być dzieckiem w pandemii. Jak zadbać o dzieciństwo? Spotkanie z psychoterapeutką Anną Pączką

Praktyczna pomoc dla rodziców jak przejść przez trudny czas pandemii ze swoimi dziećmi – jak rozmawiać, jak budować poczucie bezpieczeństwa.

– 28 stycznia 2021 r. o g. 18. – Żona pianisty. Halina Szpilman. Spotkanie z autorem książki Filipem Mazurczakiem.

Filip Mazurczak napisał książkę wywiad-rzekę z Haliną Szpilman. Pani Szpilman wspomina swoje dzieciństwo w Radomiu, opowiada o okolicznościach spotkania z Władysławem Szpilmanem, powraca do powstawania filmu Romana Polańskiego i gali Oskarowej.

Na luty zapowiadamy już spotkanie z autorem książki Wymazana granica. Śladami II Rzeczpospolitej, wydanej w 2020 roku przez Wydawnictwo Czarne. Termin spotkania zostanie podany w późniejszym terminie. Tomasz Grzywaczewski odwiedził tereny, przez które biegła granica II RP. Spotkał się z mieszkańcami, porozmawiał. W efekcie jego podróży powstała reporterska książka. „Tu nie ma prostych historii i łatwych odpowiedzi na trudne pytania. Tu zawsze żyje się niepewnie, coś każe siedzieć na walizkach i spać z otwartymi oczami. To miejsce dobre dla przemytników, uciekinierów i starców. Chociaż tej granicy od dawna już nie ma, życie nadal toczy się przygranicznym rytmem. Granica ciągle tkwi w głowach i we wspomnieniach – zarówno tych, którzy nie dali się wypędzić, jak i tych, których dawno wypędzono” – materiał wydawnictwa, zamieszczony na okładce książki. Warto dodać, że wśród uczestników spotkania zostaną rozlosowane książki Tomasza Grzywaczewskiego, nieodpłatnie przekazane przez Wydawnictwo Czarne.

Justyna Makarewicz Inspektor ds. kultury, oświaty i ewidencji zabytków Urząd Miejski w Kcyni

--> wstecz