Sobota, 25 września 2021 r. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

Najem krótkoterminowy mieszkań – na czym polega?

Na wakacjach uwielbiasz poznawać obcą kulturę, dlatego, zamiast leżeć na plaży, robisz zakupy na pobliskim targu, szukasz miejscowych rękodzielników, którzy sprzedają unikatowe upominki, jadasz w rodzinnych restauracjach i korzystasz z usług miejscowych kierowców? Dobrym pomysłem jest także zrezygnowanie z hotelu i zdecydowanie się na krótkoterminowy najem mieszkania. Sprawdź, na czym to polega.

Najem krótkoterminowy to bardzo popularna opcja za granicą, ale nie tylko. Również w Polsce pojawia się coraz więcej mieszkań, które można wynająć na krótki okres bez konieczności podpisywania umowy najmu ani kompletowania innych dokumentów. To komfortowe rozwiązanie, które ma bardzo wiele zalet.

Krótkoterminowy najem mieszkania – jakie korzyści?

Zastanawiasz się, czy warto wynająć na krótko mieszkanie? Może korzystniej byłoby spędzić noc w hotelu, gdzie rano czekałoby na Ciebie śniadanie? Wszystko zależy od Twoich potrzeb.

Krótkoterminowy najem to świetne rozwiązanie, jeśli:

  • chcesz samodzielnie przygotowywać posiłki na wakacjach o dowolnej porze – swobodny dostęp do kuchni z pełnym wyposażeniem to świetne rozwiązanie, jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy na jedzenie w restauracjach,
  • podróżujesz z małymi dziećmi – prywatna kuchnia umożliwia szybkie przygotowanie posiłku dla pociechy o każdej porze dnia i nocy,
  • lubisz poznawać innych ludzi – nawet podczas krótkoterminowego najmu z pewnością spotkasz sąsiadów, którzy mieszkają obok, co stworzy doskonałą okazję do poznania tubylców i ich zwyczajów,
  • szukasz miejsca, w którym będziesz mógł odpocząć i pracować – w hotelu często ściany są bardzo cienkie i wszystko przez nie słychać. To nie stwarza dobrych warunków do odpoczynku. Prywatne mieszkanie z pewnością jest lepiej wyizolowane od hałasów, dzięki czemu lepiej się wyśpisz i będziesz mógł pracować bardziej efektywnie.

Jednak krótkoterminowy najem to korzyści nie tylko dla klientów, ale także dla właścicieli. Największą z nich jest możliwość zarobku. Cena za jedną noc może wynieść od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych. Więcej szczegółowych informacji znajdziesz na: https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/blog/najem-krotkoterminowy.

Najem mieszkania na krótki okres – jak to zrobić?

Jeśli szukasz mieszkania na wynajem na krótki okres, możesz skorzystać z pomocy serwisów internetowych, na których znajdziesz listę ofert wraz z ceną wynajmu oraz zdjęciami nieruchomości. Możesz także poszukać noclegu np. poprzez portale społecznościowe. Wystarczy, że znajdziesz grupę zrzeszającą członków danego miasta i umieścisz tam zapytanie o wynajem.

Natomiast, jeśli masz mieszkanie i chcesz zacząć je wynajmować na krótki okres, najpierw musisz je odpowiednio przygotować i wyposażyć w niezbędne sprzęty domowe. Następnie należy ustalić sposób rozliczania przychodów pozyskiwanych z krótkoterminowego najmu mieszkania. Potem stwórz ogłoszenie i udostępnij je, aby inni mogli dowiedzieć się o Twojej ofercie. Ostatni krok to zakup ubezpieczenia mieszkaniowego.

Polisa mieszkaniowa dla nieruchomości wynajmowanej na krótko – czy warto?

Wynajem mieszkania wiąże się z ryzykiem uszkodzenia ścian i elementów stałych, a także zniszczeniem wyposażenia. W każdej chwili może w nim dojść do pożaru, zalania lub wybuchu, np. na skutek niewłaściwie użytkowanych sprzętów domowych. W rezultacie może ulec zniszczeniu wszystko, co znajduje się w środku, przez co będziesz zmuszony przeprowadzić kosztowny remont.

Aby uniknąć ponoszenia kosztów działania nieodpowiedzialnych lokatorów, warto ubezpieczyć mieszkanie. Najkorzystniej zrobić to bezpośrednio w wybranym towarzystwie ubezpieczeniowym, np. za pośrednictwem internetowej porównywarki polis https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl. TU oferują ochronę od:

  • zdarzeń losowych, takich jak ogień, zalanie czy powódź,
  • przepięcia sieci elektrycznej, a w rezultacie uszkodzenia sprzętów elektronicznych,
  • kradzieży z włamaniem.

Istnieje również możliwość rozszerzenia zakresu polisy o Home Assistance. To usługa, która gwarantuje darmową pomoc np. elektryka i hydraulika na wypadek, gdyby w mieszkaniu np. nagle pękła rura lub spaliło się gniazdko. Dzięki temu nie będziesz musiał za każdym razem osobiście stawiać się w lokalu i samodzielnie dokonywać naprawy. To wygodne rozwiązanie zwłaszcza dla osób, które wynajmują mieszkania np. nad morzem, a na co dzień przebywają w innym rejonie Polski.

Wynajem krótkoterminowy mieszkania to korzystna opcja dla każdej ze stron transakcji. Przekonaj się o tym!

Materiał partnera.

--> wstecz