Piątek, 25 maja 2018 r. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Nie będzie Gimnazjów w Chwaliszewie, Kcyni i Dziewierzewie i Mycielewie

Wczoraj Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawy o reformie oświaty, co oznacza rozpoczęcie procesu wygaszania gimnazjów i powrót do ośmioklasowych szkół podstawowych, czteroletnich liceów i pięcioletniego technikum. Będą również tworzone dwustopniowe szkoły branżowe i szkoły policealne. Zmiany mają być wprowadzane stopniowo.

Do takiego scenariusza od kilku miesięcy przygotowuje się Gmina Kcynia. Burmistrz Marek Szaruga powołał w tym celu specjalny zespół, który podczas roboczych spotkań omawia zmiany w kcyńskiej oświacie. Zgodnie z rządową uchwałą gimnazja będą wygaszane i tak będzie się działo w przypadku Kcyni, Chwaliszewa, Dziewierzewa i Mycielewa. Przekształcanie szkół pociągnie za sobą konieczność stworzenia przez samorząd nowej sieci szkół w naszej gminie. Jakie pomysły są na kcyńską reformę oświaty? Czy w Kcyni powstanie druga Szkoła Podstawowa? Czy miejsce zamieszkania ucznia będzie miało wpływ w jakiej szkole dziecko będzie się uczyło?

W najbliższym czasie przedstawimy Państwu stanowisko Burmistrza Kcyni Marka Szarugi w sprawie przeprowadzenia reformy oświaty w Gminie Kcynia.

tekst i fot. Robert Koniec

 

 

--> wstecz