Środa, 20 stycznia 2021 r. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Nieodpowiedzialni kierowcy wyeliminowani z dróg

Policjanci powiatu nakielskiego po raz kolejny uniemożliwili dalszą jazdę kierowcom: ,,na podwójnym gazie” oraz z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów.

W miniony piątek (08.01.21) o godzinie 7.00 na ul. Poznańskiej w Nakle funkcjonariusze nakielskiej ,,drogówki” zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę audi. Podczas sprawdzania danych kierującego w policyjnych systemach okazało się, że 43-letni mieszkaniec Nakła nie powinien wsiadać za kierownicę auta, gdyż wyrokiem zabronił mu tego sąd.

Po wykonaniu niezbędnych czynności zatrzymany kierowca został zwolniony. Niebawem usłyszy zarzut za złamanie sądowego zakazu, za co zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara od 3 miesięcy nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Zachowanie „zakazowca” oceni sąd.

W dniu wczorajszym (10.01.21), około godziny 11.15 w miejscowości Matyldzin funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Mroczy, zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę volkswagena. Od siedzącego za kierownicą 26-latka wyraźnie czuć było alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna znajduje się w stanie nietrzeźwości.

Policjanci zatrzymali kierującemu uprawnienia do kierowania pojazdami. Niebawem mieszkaniec gminy Nakło ponownie spotka się z mundurowymi i usłyszy zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie 26-latka zdecyduje sąd.

mł. asp. Zofia Wrzeszcz p.o. Oficera prasowego KPP Nakło nad Notecią

zdjęcie ilustracyjne

--> wstecz