Wtorek, 22 stycznia 2019 r. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Nietypowi goście w kcyńskim komisariacie

Dzieci z oddziału przedszkolnego kcyńskiej „podstawówki” odwiedziły policjantów i przyglądały się ich pracy. Maluchy miały okazję zwiedzić komisariat oraz wysłuchać prelekcji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym i nie tylko.  

Policjanci z Komisariatu Policji w Kcyni gościli w miejscu swojej pracy dzieci z klas 0 miejscowej szkoły podstawowej. Maluchy zwiedziły komisariat i bacznie przyglądały się pracy mundurowych. Atrakcją była możliwość przyjrzenia się z bliska pojazdom uprzywilejowanym oraz spotkanie z przewodnikiem psa służbowego. Asp. Łukasz Król opowiadał dzieciom na czym polega jego praca, zaprezentował krótki pokaz tresury swojego czworonożnego podopiecznego i przestrzegał maluchy, aby nie bawiły się z bezpańskimi psami. Omówił również, jak dziecko powinno zachować się w sytuacji, kiedy zaatakuje je agresywne zwierzę.

Goście wysłuchali też prelekcji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci przypominali dzieciom, jak właściwie korzystać z dróg, zwracali uwagę, aby nosiły na odzieży elementy odblaskowe, a także przestrzegali przed bieganiem oraz zabawami w rejonie ciągów komunikacyjnych.

Mundurowi informowali ponadto, jak powinno zachować się dziecko w sytuacji, kiedy się zgubi i nie może odnaleźć swoich opiekunów.

mł. asp. Justyna Andrzejewska

Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

--> wstecz