Czwartek, 27 czerwca 2019 r. Imieniny Cypriana, Emanueli, Władysława

Nikt z Górek Zagajnych nie wyjechał głodny

Do bardzo udanych należy zapisać imprezę plenerową, która odbyła się w Górkach Zagajnych. W niedzielę strażacy wraz z kujawsko- pomorskiem Stowarzyszeniem Kobiet Koło w Górkach Zagajnych zrealizowali projekt Święto Smaku i Tradycji.

Podczas tego innowacyjnego wydarzenia przeplatanego konkursami dla dzieci i dorosłych było wiele bezpłatnych atrakcji kulinarnych. Nikt z Górek Zagajnych nie wyjechał głodny, gdyż Panie z Koła Gospodyń częstowały czarniną, kluskami, żurkiem, bigosem i chlebem. I to właśnie pieczenia chleba z pieca cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, bo osoby chętne mogły z bochenkiem chleba wrócić do domu.

Pomysł na zorganizowanie Święta Smaku i Tradycji to innowacyjne wydarzenie gdyż na przestrzeni lat nie było podobnego wydarzenia w plenerze,gdzie odwiedzający mają okazje jednocześnie uczestniczyć w różnych warsztatach i rywalizacjach sportowych nawiązujących do dawnych gier i zabaw, oglądać wystawę starych rolniczych maszyn oraz urządzeń do wypieku chleba czy wysłuchać występów zespołów ludowych.- powiedział nam jeden z organizatorów.

Pogoda i mieszkańcy dopisali. Brawo dla organizatorów, którzy realizację tego wydarzenia otrzymali dofinansowanie ze środków Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez społeczność dla obszaru powiatu nakielskiego na lata 2016 -2023.

tekst i fot. Robert Koniec

--> wstecz