Sobota, 20 kwietnia 2019 r. Imieniny Agnieszki, Amalii, Czecha

O suszy i wyciętych krzakach rozmawiali radni

W rolniczej gminie jaką jesteśmy nie może zabraknąć tematu o problemie z jakim spotkali się rolnicy. Jest pewne, że na terenie całej Gminy Kcynia susza zniszczyła uprawy. Do Urzędu Miejskiego w Kcyni wpłynęło ponad 500 wniosków. Radna Danuta Rudzka, która osobiście uczestniczy w wizjach lokalnych na polach podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Kcyni odpowiadała na pytania kolegi radnego, który jest rolnikiem Mateusza Stachowiaka.

Młody radny pytał także o ścinanie zakrzaczeń, które odbyły się na licznych drogach na terenie naszej gminy(patrz FILM 15:34 minuta). Osobiście interweniował, gdy zobaczył co pozostaje po przejechaniu maszyny. Poszarpane, wystające, ostre końcówki gałęzi nie tylko wyglądały bardzo nieestetycznie ale i stwarzały zagrożenie w razie zdarzeń drogowych.

Do tematu ustosunkował się radny Tadeusz Lepper, który pracuje w firmie bezpośrednio zajmującej się wycinką zakrzaczenia. Jak zapewnił radny forma zakupiła już nowa inną maszynę i takie prace będą prowadzone w okresie zimowym.

tekst i fot. Robert Koniec

fot. Mateusz Stachowiak

--> wstecz