Wtorek, 19 czerwca 2018 r. Imieniny Gerwazego, Protazego, Sylwii

O włos od tragedii, winni kolizji dwóch ciężarówek są piesi

Chwilę po północy 10 sierpnia 2017 r. wszystkie służby ratunkowe zostały zadysponowane do zdarzenia drogowego w Kołaczkowie na drodze krajowej nr 5. Ze wstępnych informacji wynikało, że doszło tam do kolizji dwóch samochodów ciężarowych z naczepami. Po dotarciu na miejsce okazało się, że oprócz ciężarówek w zdarzeniu brali udział również piesi w tym jeden na wózku inwalidzkim.
Jak poinformowała nas mł. asp. Justyna Andrzejewska z Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią – jadący w kierunku Bydgoszczy kierujący pojazdem ciężarowym renault premium, w ostatniej chwili zauważył poruszających się drogą mężczyzn. Kierujący ciągnikiem siodłowym chcąc uniknąć potrącenia pieszych, odbił w lewo, zjechał na przeciwny pas, gdzie zahaczył swoją naczepą,  jadąc z przeciwnego kierunku ciężarówkę marki scania. Wyniku kolizji uszkodzeniu uległy obydwie ciężarówki.

Zdaniem strażaków było zabezpieczenie miejsca zdarzenia, oświetlenie terenu działania oraz posprzątanie pozostałości pokolizyjnych z jezdni. Strażakom z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie w działaniach pomagali druhowie z OSP Szubin. Sprawę wyjaśniają policjanci z Komisariatu Policji w Szubinie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że sprawcami zdarzenia są piesi mieszkańcy gminy Szubin, którzy poruszali się drogą nie posiadając żadnych elementów odblaskowych. Mężczyzna poruszający się na wózku został zabrany przez Zespół Ratownictwa Medycznego na obserwację do szpitala. Na czas działania służb ratunkowych droga była całkowicie zablokowana później wprowadzono ruch wahadłowy do czasu usunięcia ciężarówek z drogi.

materiał: Maciej Rejment/itvszubin.pl

--> wstecz