Sobota, 19 września 2020 r. Imieniny Januarego, Konstancji, Leopolda

Obywatel wyeliminował z ruchu pijanego kierowcę

Na słowa uznania zasługuje postawa obywatela, który widząc wsiadającego do auta pijanego kierowcę natychmiast zareagował. Dzięki zgłoszeniu wyeliminowano potencjalne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. 33-latek, mający w organizmie półtora promila alkoholu, za swoje nieodpowiedzialne zachowanie będzie tłumaczył się w sądzie.

Sytuacja miała miejsce w minioną sobotę (08.08.20). Dyżurny szubińskiego komisariatu około godziny 20.00 otrzymał zgłoszenie od klienta jednego z marketów na terenie Szubina o nietrzeźwym kierowcy.  

Kiedy na miejsce dojechali szubińscy mundurowi okazało się, że zgłaszający zauważył na parkingu przy sklepie mężczyznę wysiadającego zza kierownicy mazdy i zmierzającego wężykiem po zakupy. Jego zachowanie ewidentnie wskazywało, że ten jest kompletnie pijany, dlatego natychmiast zareagował i wezwał patrol, po czym podążył za nim. Na terenie sklepu wyraźnie czuć było od mężczyzny alkohol.

Dlatego gdy tylko opuścił market i wsiadł do auta i próbował odpalić silnik, wówczas kluczyki odebrał mu zgłaszający. Kierowca usiłował oddalić się z terenu parkingu, ale wtedy na miejscu pojawił się patrol policji.

Przekazany mundurowym kierowca został sprawdzony alkomatem, który wykazał w jego organizmie prawie półtora promila alkoholu. 33-letni mieszkaniec Szubina stracił prawo jazdy. Niebawem mężczyzna usłyszy zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Zachowanie kierowcy oceni sąd.

Na pochwałę natomiast zasługuje zachowanie przypadkowego świadka, który pomógł w ujęciu pijanego kierowcy. Być może swoją zdecydowaną postawą zapobiegł tragedii.

mł. asp. Zofia Wrzeszcz
p.o. Oficera prasowego
KPP Nakło nad Notecią    

--> wstecz