Piątek, 15 listopada 2019 r. Imieniny Amielii, Idalii, Leopolda

Obywatele nie pozostali obojętni na widok pijanych kierowców

Do kolejnych obywatelskich zatrzymań doszło w miniony weekend na drogach gminy Nakło. Dzięki bardzo skutecznej reakcji mieszkańców z ruchu zostało wyeliminowanych dwóch kompletnie pijanych kierowców. Postawa zgłaszających jest godna naśladowania i zasługuje na pochwałę.

W odstępstwie zaledwie dwóch godzin na terenie nakielskiej gminy ujęto i przekazano policji dwóch kompletnie pijanych kierowców. Obywatele coraz skuteczniej wspierają mundurowych w eliminowaniu z ruchu stwarzających śmiertelne niebezpieczeństwo kierowców.

Pierwsze zgłoszenie wpłynęło na stanowisko kierowania nakielskiej komendy w sobotę (01.06.19) po 21. Małżeństwo spacerujące po terenie Ślesina zauważyło, jak kierowca peugeota cofając autem uderzył w inny pojazd. Natychmiast zareagowali. Kiedy tylko nabrali podejrzeń, że 39-letni kierowca jest pijany, zabrali mu kluczyli i wezwali patrol. Podejrzenia okazały się słuszne. Mieszkaniec nakielskiej gminy miał w organizmie aż 3 promile alkoholu.

Kolejne zgłoszenie o ujęciu pijanego „za kółkiem” wpłynęło przed 23. Tym razem mieszkaniec Nakła ujął kierowcę, który po zaparkowaniu opla astry w centrum miasta i wyjściu na chodnik, ledwie trzymał się na nogach. I temu kierowcy obywatel uniemożliwił dalszą jazdę, a na miejsce wezwał mundurowych. Okazało się, że 37-latek miał w organizmie ponad 1,5 promila, a na dodatek prowadził pojazd wbrew sądowemu zakazowi.

Ujęci kierowcy dochodzili do siebie pod opieką osób wskazanych. Niebawem usłyszą zarzuty za popełnione przez siebie przestępstwa. Obywatelom, którzy swoją zdecydowaną postawą wyeliminowani pijanych z ruchu, należą się wielkie brawa. Być może ich reakcja zapobiegła tragedii.

podkom. Justyna Andrzejewska

Oficer prasowy

KPP Nakło nad Notecią

--> wstecz