Poniedziałek, 17 czerwca 2019 r. Imieniny Laury, Leszka, Marcjana

Nie odebrali, bo zrobią to w innym terminie

Właśnie na środę był zaplanowany odbiór techniczny ronda. Mieli zebrać się fachowcy od dróg ze strony inwestora, wykonawcy i miał odbyć się tzw. „odbiór techniczny” kcyńskiego ronda. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że odbiór techniczny odbędzie się w innym terminie, gdyż prawdopodobnie trzeba wykonać niezbędną korektę na jednym z wjazdów na rondo.

Czy tak się stanie tego nie wiemy, ale na pewno kamera INFO zauważy pracowników wykonawcy ronda, którzy już w dużej ilości opuścili inwestycję w Kcyni.

Wiadomym jest, że po odbiorze technicznym zakończonym pozytywnie na wystawienie dokumentacji dotyczącej dopuszczenia kcyńskiego ronda do ruchu i tak będzie trzeba poczekać kilka kilka dni. Mało prawdopodobne jest to, że zaraz po przeglądzie drogowcy wyłączą ruch wahadłowy i ruch będzie odbywał się zgodnie z przepisami ruchu drogowego.

W czwartek trwał montaż znaków oznakowania kierunków zjazdów z ronda. Oficjalne otwarcie, na które zaprasza włodarz Gminy Kcynia planowane jest na 29 czerwca 2017 roku ale ze jeżeli potwierdza się nasze nieoficjalne informacje, to Burmistrz Kcyni będzie zmuszony otwarcie ronda przełożyć na inny termin.

tekst i fot. Robert Koniec

 

--> wstecz