Środa, 23 maja 2018 r. Imieniny Leoncjusza, Michała, Renaty

Odnajdując siebie…

We wtorek 13 grudnia mieliśmy zaszczyt gościć w murach naszej szkoły absolwentkę- Emilię Łydkę. Dziewczyna po raz kolejny przybyła do nas na zaproszenie p. Agnieszki Koralewskiej-Hak, by zaprezentować swój dobytek artystyczny, który wypełnia jej życie. Emilia poprzez sztukę wyraża siebie, swoją wrażliwość, ukazując jednocześnie piękno swojej urokliwej okolicy. Jest to najlepszy dowód na to, że prawdziwi artyści- ludzie pasji , wywodzą się z małych, niepozornych wsi. Uczniowie, którzy mieli dziś okazję obcować ze sztuką NA ŻYWO, byli zachwyceni tym, co ujrzały ich oczy. W szczególny zachwyt wprowadziły ich dzieła o oryginalnej fakturze –tworzone szpachelką. Padło wiele mądrych pytań, na które autorka prac udzieliła cennych odpowiedzi, a zarazem podpowiedzi. Uczniowie z wielkim zaciekawieniem wysłuchali też czytanych przez Emilię wierszy- jej autorstwa. Utwory te pochodzą z pierwszego tomiku wierszy Emilii pt.”Szukając siebie”, który został wydany w 2010r. dzięki p. A. Koralewskiej-Hak, która dostrzegła wówczas talent swojej uczennicy. Po kilku latach dziewczyna wydała II tomik, a obecnie szykuje się do wydania III tomiku.
W ostatniej części naszego spotkania przeprowadzone zostały warsztaty plastyczne dla kl.IV, podczas których Emilia udzielała dzieciom wielu cennych wskazówek malarskich. Uczniowie chętnie tworzyli swoje dzieła pod okiem Mistrza.
Mamy zaszczyt, że to właśnie w naszej szkole rozwijał się taki TALENT. Jak widać nasz kontakt z Emilią trwa nieprzerwalnie i jeszcze nie raz będziemy mieli okazję podziwiać jej wytwory artystyczne.

materiał. WN/ZS w Mycielewie

--> wstecz