Czwartek, 19 lipca 2018 r. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

Odnotowano około 1000 zdarzeń. Nikt nie zginął

Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego w Nakle nad Notecią informuje, że w związku z wystąpieniem w nocy z 11/12 sierpnia br. gwałtownych zjawisk atmosferycznych na terenie powiatu nakielskiego odnotowano ok. 1000 zdarzeń w postaci głównie poprzewracanych drzew, zerwanych linii energetycznych, uszkodzonych budynków oraz lokalnych podtopień.
W związku z powyższym zdarzeniem nie odnotowano ofiar śmiertelnych. Wielu mieszkańców powiatu nakielskiego jest pozbawionych dostępu do energii elektrycznej oraz wody. Skutki zdarzeń na bieżąco usuwane są przez wyspecjalizowane służby, Ponadto uruchomiono PZZK pod przewodnictwem starosty nakielskiego. Działania zostały podjęte także przez samorządy gminne. W związku z powyższym mieszkańcom powiatu nakielskiego zaleca się:
1, Dokonanie przeglądu posesji przydomowych pod kątem ewentualnych zagrożeń będących skutkiem nawałnic.
2. Natychmiastowe zgłaszanie informacji o zagrożeniach pod numery służb, inspekcji i straży oraz zespołów zarządzania kryzysowego.
3. W przypadku uszkodzeń budynków należy zgłaszać jedynie informacje w zakresie poważnych uszkodzeń ich konstrukcji.
4. Czasowe powstrzymanie się od przebywania w miejscach występowania dużych ilości drzew takich jak: parki, lasy, cmentarze.
Ponadto prezes Nowego Szpitala w Nakle i Szubinie – członek PZZK – informuje,  że na okres jednego tygodnia zostanie wprowadzony zakaz wjazdu pojazdów na teren szpitala w Nakle nad Notecią.
PZZK w Nakle nad Notecią 
--> wstecz