Poniedziałek, 21 stycznia 2019 r. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Odpady z Nakła trafią do spalarni „Pronatura” w Bydgoszczy. To samo zrobi Kcynia?

Miasto Bydgoszcz podpisało porozumienie z gminą Nakło nad Notecią w sprawie przetwarzania odpadów komunalnych. Tym samym Nakło dołączyło do listy gmin, które będą utylizować odpady w bydgoskim Zakładzie Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych „ProNatura”.
Porozumienie międzygminne w sprawie przejęcia przez Bydgoszcz zadań własnych Gminy Nakło nad Notecią w zakresie realizacji obowiązku utrzymania i eksploatacji regionalnej instalacji do przetwarzania odpadów komunalnych zostało podpisane 29 grudnia w ratuszu przez prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego i burmistrza Miasta i Gminy Nakło Sławomira Napierałę. W spotkaniu wzięli udział także Konrad Mikołajski – prezes zarządu ProNatura oraz dyrektor Biura Zarządzania Gospodarką Odpadami Komunalnymi – Adam Musiała.
Ostatnio podpisaliśmy porozumienie z gminą Koronowo. Bardzo się cieszę, że do listy gmin, które będą utylizować odpady w bydgoskiej spalarni dołączy dziś Nakło – powiedział prezydent Rafał Bruski.
Odpady z Nakła będą kierowane do bydgoskiej spalarni. Szacuje się, że będzie to około dziewięciu tysięcy ton – podkreśla Prezes Zarządu ProNatura Konrad Mikołajski. Co ważne, gmina Nakło nad Notecią od pewnego czasu współpracowała z bydgoską ProNaturą, a teraz na mocy porozumienia dołączyła do kolejnych gmin w ramach współpracy metropolitarnej.

Ten sam pomysł na grudniowej sesji Rady Miejskiej w Kcyni omawiała wiceburmistrz Bogna Adamska. Prawdopodobnie w najbliższym czasie Gmina Kcynia pójdzie w ślady Gminy Nakło i podpisze stosowna umowę z Prezydentem Bydgoszczy Rafałem Bruskim.

źródło: www.bydgoszcz.pl / red.
--> wstecz