Piątek, 03 grudnia 2021 r. Imieniny Hilarego, Franciszki, Ksawery

Ogromny sukces kolarza z Kcyni! Kacper Gieryk był 12 na czasówce podczas Mistrzostw Świata.

Kacper Gieryk- młody, utalentowany kolarz z Kcyni odniósł wielki sukces podczas mistrzostw świata juniorów w jeździe indywidualnej na czas. 22 kilometry przyjechał w 26 minut i 45 sekund. Z orzełkiem na piersi w narodowych barwach mogliśmy podziwiać „Młodego, wielkiego Kcynianina” wśród światowej klasy kolarzy. Ostatecznie Kacper Gieryk zakończył trasę 22,3-kilometrowej “czasówki” rozpoczynającej się w Knokke Heist, a kończącej w Brugii na 12 miejscu. To wielki sukces tego młodego reprezentanta Polski!

Jako pierwszy na trasie pojawił się Belg Jonathan Vervenne. Jednak pierwszym z wyróżniających się rezultatów można określić wynik reprezentanta Wielkiej Brytanii, którym był Joshua Tarling. Brytyjczyk na pokonanie trasy potrzebował 25 minut i 58 sekund. Lepszy czas od Tarlinga osiągnął Gustav Wang. Duńczyk zanotował rezultat 25:37.

Chwilę później na mecie pojawił się Kacper Gieryk. Pierwszy z naszej dwójki reprezentantów Polski zaprezentował się naprawdę bardzo dobrze osiągając czas 26 minut i 45 sekund.- czytamy na https://naszosie.pl/

Mieszkańcy Kcyni na portalu społecznościowym składają gratulacje zawodnikowi i jego rodzicom. To ogromny sukces dla 18 letniego kolarza. Kacper Gieryk – jesteśmy z Ciebie dumni!

tekst i fot (nagranie z eurosport1) Robert Koniec

--> wstecz