Poniedziałek, 16 lipca 2018 r. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Orszak Trzech Króli przemaszerował do Fary

W sobotę 6 stycznia ulicami naszego miasta po raz pierwszy przeszedł uroczysty Orszak Trzech Króli, którzy przybyli pod GCKiB w Kcyni, a stamtąd razem z Zespołem Regionalnym Pałuki, wiernymi i ks. Marcinem Wierzchosławskim wyruszyli do naszej Fary, śpiewając w drodze kolędy i dając tym samym mieszkańcom naszego miasta świadectwo, że Trzej Królowie przyszli oddać pokłon Nowonarodzemu Panu. Dużym zaskoczeniem był fakt, że w naszej Farze króli było jeszcze więcej, ponieważ nasze dzieci wykazały się dużą pomysłowością przebierając się za „władców tego świata” , którzy udają się do ubogiej stajenki, aby oddać pokłon Dzieciątku Jezus.

Po niezmiernie dalekiej i wyczerpującej drodze ks. Marcin powitał w Świątyni Farnej wszystkich zebranych, a w szczególności Orkiestrę działającą  przy OSP w Kcyni, która wykazując się po raz kolejny dużą otwartością przyjęła zaproszenie do wspólnego kolędowania.
Czas wspólnego śpiewu kolęd to piękny czas prawdziwego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia całej wspólnoty parafialnej. Integracja Zespołu Regionalnego Pałuki, naszej kcyńskiej Orkiestry, wspólnoty Przymierze i wszystkich zebranych przyniosła efekty w postaci pięknego, radosnego śpiewu na cześć Narodzonego Chrystusa. W trakcie koncertu mogliśmy poznać także historię wielu polskich kolęd, którą przybliżył nam ks. Marcin.

Piękne jest to, że orszak Trzech Króli, który przeszedł ulicami naszego miasta stał się wymownym obrazem słów z Księgi Proroka Izajasza dla wszystkich mieszkańców Kcyni, które brzmią : „Rzuć okiem dookoła i zobacz! Ci wszyscy zebrani zdążają do Ciebie, Twoi synowie przychodzą z daleka….”
Dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się razem z nami podążyć do Chrystusa.

tekst. Agnieszka Ciacuch

fot. Robert Koniec

 

--> wstecz