Piątek, 26 kwietnia 2024 r. Imieniny Marii, Marzeny, Ryszarda

ORZEŁ KCYNIA – LZS KOŚCIELEC KUJAWSKI 3-3 (0-1)

W IX kolejce B klasy – grupa IV seniorzy kcyńskiego Orła podejmowali na własnym stadionie ekipę z Kościelca Kujawskiego.
Mecz miał dwa oblicza i trzymał w napięciu dosłownie do ostatniej akcji meczu.Gospodarze mogli wyjść na prowadzenie już w pierwszej akcji meczu,lecz w decydującym momencie zawodnikowi Orła zabrakło zimnej krwi.W rewanżu zawodnik z Kościelca znalazł się w sytuacji sam na sam,lecz kcyński bramkarz Hubert Idczak wyszedł z tego pojedynku obronną reką. W 21′ po wrzutce z prawej strony boiska zawodnik przyjezdnych Marcin Ruciński strzałem głową wyprowadza swój zespół na prowadzenie.Miejscowi przycisnęli przeciwnika,lecz bez efektu w postaci bramek. W 22′ Dariusz Gliniewicz strzela z dystansu,lecz strzał ten broni bramkarz przyjezdnych.Trzy minuty później Paweł Łukomski uderza z dystansu nad bramką gości. Dziesięć minut później Dawid Hallas strzałem głową trafia w słupek bramki z Kościelca.Co nie udało się gospodarzom,zrobili goście i po strzale z około dwudziestu metrów Ruciński strzela druga bramkę.W 49′ kontuzji doznaje bramkarz miejscowych Idczak i zastępuje go w bramce Łukasz Michalski.W 58′ faulowany w polu karnym jest zawodnik przyjezdnych i sędzia wskazuje na wapno.Kcyński bramkarz broni uderzenie z karnego wybijając piłkę przed siebie,lecz dobitka Mikołaja Gajewskiego ląduje w bramce gospodarzy.Konsternacja na stadionie 0-3.Przebudzenie zawodników z Kcyni nastąpiło od 70′ kiedy rzut karny na bramkę zamienił Krzysztof Gryszczyński. W 76’Gryszczyński strzałem z około jedenastu metrów zdobywa drugą bramkę dla miejscowych.Gospodarze spychają ekipę z Kościelca do obrony a emocje sięgają zenitu.W 78′ Gryszczyński z trzydziestu metrów trafia w poprzeczkę bramki gości.Wyrównanie nastąpiło w 85′ po strzale Dariusza Gliniewicza.z około dziesięciu metrów.To co działo się w ostatnich minutach jest trudne do opisania,napór gospodarzy na bramkę ekipy z Kościelca był prowadzony z dużym rozmachem i dosłownie w ostatniej akcji meczu Orzeł mógł zdobyć zwycięska bramkę,lecz w decydującym momencie zawodnikowi z Kcyni zabrakło precyzji i.mecz kończy się  podziałem punktów.
– Przespaliśmy pierwszą część spotkania,marnując dogodne sytuacje bramkowe.Od stanu 0-3 zespól pokazał iż potrafi grać,lecz ten remis to nasza strata punktów. Następny mecz zagramy również w Kcyni w sobotę 29 października o 14-00 – rywal – Pogoń II Mogilno.
0-1 Marcin Ruciński (21′)
0-2 Marcin Ruciński (48′)
0-3 Mikołaj Gajewski (58′)
1-3 Krzysztof Gryszczyński (70′)
2-3 Krzysztof Gryszczyński (76′)
3-3 Dariusz Gliniewicz (85′)
Skład Orła – H. Idczak (Ł. Pyszczyński 49′),,S.Górecki (P. Pokrzywiński 86′),D. Cembrowicz,D. Gliniewicz,D. Hallas,K. Gryszczyński,T.Jarzembowski,,D.Tomczak,Michalski,H. Reis,P.Łukomski