Piątek, 19 kwietnia 2024 r. Imieniny Alfa, Leonii, Tytusa

Orzeł Kcynia rozegrał spotkanie u siebie

Miniona niedzielę (15 kwietnia) piłkarze zarówno drużyny trampkarzy jak i seniorów MLKS ORZEŁ w Kcyni mogą uznać za owocną.

Młodzieżowy zespół kcyńskiego ORŁA rywalizował w meczu wyjazdowym z drużyną Sparty Janowiec Wielkopolski. Po pewnej grze, obfitującej w liczne sytuacje strzeleckie, zespół którego trenerem w tej rundzie jest Jarosław Kurtysiak, pewnie bo 3:0 pokonał gospodarzy. Strzelcami bramek dla kcyńskiego zespołu byli: Mateusz Sojka (2), Piotr Kaleta (1). Kolejny mecz trampkarze zagrają na własnym obiekcie w najbliższą niedzielę.

Seniorzy ORŁA rozegrali mecz przed licznie zgromadzoną widownią na boisku przy ul. Poznańskiej 31 z wiceliderem tabeli, drużyną LZS Jadowniki. Mecz drużyny seniorskiej dla kibiców i samych zawodników był swoistą huśtawką nastrojów. Gospodarze, szlifujący umiejętności od początku 2018 r. pod przewodnictwem nowego trenera – Pawła Łukomskiego, debiutowali w meczu ligowym na własnym obiekcie w odmienionym i odmłodzonym składzie. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem 2:0 grającego mądrze, a przede wszystkim „z sercem”, kcyńskiego zespołu. Strzelcami bramek byli Paweł Łukomski oraz Tomasz Paprocki. Po przerwie jednak to zespół gości przejął inicjatywę i zdominował kcyńską drużynę. Wola walki i motywacja LZS Jadowniki w drugiej połowie doprowadziła wynik początkowo do remisu a końcowo do zwycięstwa gości 4:2. Podczas meczu obecny był obserwator KPZPN Pan Marek Wiśniewski.

Budujemy zespół seniorów na nowo od kilku miesięcy. W oparciu o zawodników z terenu naszej gminy. Zawodnicy pod okiem nowych trenerów włożyli wiele pracy w zimowe przygotowanie do tej rundy, a w meczach grają z sercem. Cieszy postawa obu drużyn. Przegrana seniorów? Nie pierwsza i nie ostatnia… ale dla mnie w takim stylu mogą przegrywać. Jestem dumny z zawodników– skomentował nowy prezes MLKS ORZEŁ w Kcyni – Tomasz Zmudziński.

W 2018 r. MLKS Orzeł Kcynia otrzymał dotację pozyskaną ze środków budżetowych gminy Kcynia, w otwartym konkursie ofert pn. „Rozwój sportu na terenie gminy Kcynia w 2018 roku”. Nadmienić należy że jest to kwota 25.000,00 zł na cały rok działalności sportowej, która stanowi część środków potrzebnych do funkcjonowania dwóch zespołów (młodzieżowego i seniorskiego). W tym samym konkursie środki otrzymały również: LZS „ORION” Dziewierzewo – 25.000,00 zł (jedna drużyna piłkarska – seniorzy) oraz MLUKS „ORLIK” Kcynia – 65.000,00 zł.

materiał: MLKS ORZEŁ w Kcyni