Środa, 23 maja 2018 r. Imieniny Leoncjusza, Michała, Renaty

Orzeł Kcynia – Unia Wapno 3-2 (2-1)

W sobotę 29 lipca seniorzy kcyńskiego Orła rozegrali kolejny sparing a rywalem był zespół z Wapna ,występujący obecnie w „A” klasie (okręg Piła). Zespół Unii w tym sezonie  będzie walczył o awans do „Okręgówki” i z pewnością będzie jednym z głównych faworytów w rozgrywkach. Początek spotkania to dwie bardzo groźne akcje gości,lecz strzały piłkarzy z Wapna poszybowały tuż obok bramki gospodarzy.W 5′ meczu w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości znalazł się Radosław Rakowicz i nie zmarnował takiej okazji lokując piłkę w bramce Unitów – asysta Robert Szkudlarek.Przyjezdni z animuszem ruszyli do odrabiania strat i raz po raz sunęły groźne akcje na bramkę gospodarzy,lecz defensywa Orła spisywała się dobrze w tym fragmencie gry. Wyrównanie padło w 19′ spotkania a autorem gola był Radosław Rybak,który ładnym strzałem z narożnika pola karnego nie dał szans golkiperowi Orła.
W 44′ zawodnik gości w polu karnym zagrywa piłkę ręką i sędzia dyktuję „jedenastkę”. Pewnym egzekutorem był Krzysztof Gryszczyński,który ustalił wynik meczu do przerwy. Po przerwie w 52′ zawodnik gospodarzy(testowany) popisał się ładnym uderzeniem,lecz piłka trafiła w słupek bramki gości.Natomiast w 56’w polu karnym gospodarzy faulowany jest zawodnik Uni i goście stanęli przed szansa na wyrównanie,lecz Kamil Barkowski nie wykorzystał rzutu karnego,posyłając piłkę nad bramką gospodarzy. W 63′ Gryszczyński strzela z około trzynastu metrów,lecz piłka trafia w słupek bramki gości. Lecz trzy minuty później nie myli się Radosław Rakowicz i z dziesięciu metrów strzela trzecia bramkę dla miejscowych. W 75′ groźnym strzałem popisał się Rybak,lecz Łukasz Michalski skutecznie interweniuje w bramce Orła. W 84′ goście za sprawą Barkowskiego strzelają kontaktową bramkę,lecz mimo usilnych starań Unitów na wyrównanie nie starczyło już czasu.
– Jak na sparing mecz szybki i na przyzwoitym poziomie. Przez większość spotkania to goście z Wapna byli stroną dominującą,lecz wygrywa ten kto strzeli więcej bramek w tym meczu był to Orzeł. Drużynie z Wapna życzymy awansu w nadchodzącym sezonie.
Następny sparing Orzeł rozegra w sobotę (6 sierpnia) w Kcyni. Rywalem będzie zespół Stella Białośliwie (beniaminek ligi Okręgowej)
Początek – 14:00. Zapraszamy.
Skład Orła – Ł. Michalski,D.Tomczak,D.Sobota,K. Gryszczyński,R.Szkudlarek,R.Rakowicz,M. Bartz,F. Marosz,P.Łukomski,P.Tomczak,P.Werner,D. Hallas oraz trzech graczy testowanych.
materiał:A.Stachowiak
--> wstecz