Środa, 08 maja 2024 r. Imieniny Kornela, Lizy, Stanisława

Orzeł Kcynia – Zorza Ślesin 2-3 (0-1)

Siedemnasta kolejka B klasy okazała się pechowa dla Orła Kcyni. Po dziesięciu z rzędu meczach zwycięskich,przyszedł czas przełknąć gorycz porażki. Był to pojedynek dwóch pierwszych drużyn w tabeli, jesienią Zorza przegrała w Ślesinie z Orłem 0-3, teraz trzy punkty powędrowały do Ślesina. Przyjezdni wyszli na prowadzenie w 17′ spotkania po strzale z około szesnastu metrów Damiana Kamińskiego. W pierwszej połowie meczu Zorza miała jeszcze kilka dobrych sytuacji do strzelenia bramek, lecz zabrakło skuteczności. Po przerwie w 48′ ponownie Kamiński wpisuje się na listę strzelców. W 70′ w polu karnym gości faulowany był Filip Marosz i sędzia dyktuje rzut karny dla miejscowych. pewnym egzekutorem był Daniel Sobota. Teraz miejscowi mają więcej z gry. W 76′ po solowej akcji i zagraniu Patryka Pokrzywińskiego do Dawida Hallasa miejscowi doprowadzają do wyrównania. Teraz to miejscowi stwarzają sytuacje strzeleckie,lecz bez efektu bramkowego. Gdy wydawało się iż mecz zakończy się podziałem punktów w zamieszaniu pod bramką miejscowych zimna krew zachował Jakub Nowak i z bliskiej odległości lokuje piłkę w kcyńskiej bramce. Następny mecz ligowy Orzeł zagra 26 kwietnia w Bydgoszczy z Ramielem.
0-1 Damian Kamiński (17′)
0-2 Damian Kamiński (48′)
1-2 Daniel Sobota (70′ k)
2-2 Dawid Hallas (76′)
2-3 Jakub Nowak (90+1)
Żółte kartki – Marcin Sałagan (Zorza),oraz Bartosz Zimny 75′,90′ w konsekwencji czerwona.
Skład Orła – Ł. Michalski, S.Górecki (F. Marosz 60′), D.Sobota,M.Jurek, P.Łukomski, R.Stachowiak (P.Czyż 82′), R. Heftowicz, B.Zimny, D. Hallas, D.Jeliński (P. Pokrzywiński (46′), M. Gawryszak (S.Ćwikliński 46′)

materiał: Andrzej Stachowiak