Poniedziałek, 18 lutego 2019 r. Imieniny Konstancji, Krystiana, Sylwany

Dwa turnieje piłkarskie pod skrzydłami Orła

Klub MLKS „ORZEŁ” w Kcyni w ramach konkursu ofert ogłoszonego przez Powiat nakielski, uzyskał środki na realizację zadania publicznego w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu, pod tytułem Turnieje piłkarskie „POD SKRZYDŁAMI ORŁA”. W ramach realizacji zadania zorganizowano dwa turnieje piłkarskie w Gminie Kcynia o randze międzywojewódzkiej. Pierwszy turniej pod szyldem MLKS „ORZEŁ” w Kcyni zorganizowano 15 czerwca br. przy współpracy z Lech Football Academy Kcynia oraz Zespołem Szkół Ogólnokształcących, na którego obiekcie przeprowadzono piłkarski event.

Na boisku kompleksu ORLIK przy ZSO do turnieju przystąpiły dzieci z rocznika 2012 oraz młodsi. Na zaproszenie do udziału odpowiedziały: HAT-TRICK Damasławek, FOOTBALL ACADEMY Szubin, Nielba Wągrowiec oraz LECH FOOTBALL ACADEMY Kcynia. Założeniem organizatorów nie była organizacja rywalizacji stricte turniejowej, gdzie ważny jest wynik, a umożliwienie dzieciom piłkarskiej zabawy z rówieśnikami z innych gmin, wspomniał podczas otwarcia Janusz Bojarski, współorganizator wydarzenia. Wyśmienite humory uczestników, ich uśmiechnięte twarze potwierdziły, że cel ten osiągnięto z nawiązką. Blisko sześćdziesięcioro dzieci na sztucznej nawierzchni kcyńskiego ORLIKA intensywnie bawiło się piłką nożną, a sił i zapału do gry wystarczyłoby im na wiele więcej.

Młodzi piłkarze zaprezentowali nie tylko swoje umiejętności, ale również pokazali pełne zrozumienie zasad obowiązujących w drużynie, a ich pełna pasji i radości gra spotkała się z wielkim entuzjazmem przybyłych na obiekt kibiców. Na zakończenie spotkania otrzymali pamiątkowe medale – wszystkie koloru złotego, jak wspomniał Prezes MLKS „ORZEŁ” Tomasz Zmudziński – „wynik sportowy jest ważny, ale nie najważniejszy, a podczas tego turnieju wszyscy wygrali”. Wręczenia medali dokonali znakomicie spisujący się w rundzie wiosennej – trampkarze kcyńskiego Klubu, którzy za swój wynik sportowy zostali w ten sposób wyróżnieni. Mieli również okazję do pochwalenia się strojami sportowymi Reprezentacji Polski, które otrzymali z Polskiego Związku Piłki Nożnej, dzięki uprzejmości Panów Eugeniusza Nowaka Prezesa K-PZPN oraz Zbigniewa Bońka Prezesa PZPN. Po uhonorowaniu wszyscy uczestnicy wraz z rodzicami, opiekunami i trenerami udali się na wspólne ognisko oraz biesiadę przygotowaną przez organizatorów, po czym bezpiecznie wrócili do domów.

Drugi turniej w ramach realizacji zadania, zorganizowano w minioną sobotę 23 czerwca. W dzień drugiego meczu grupowego Reprezentacji Polski na Mistrzostwach Świata w Rosji, spotkali się tym razem piłkarze z rocznika 2003 i młodsi. Mimo potwierdzenia udziału w turnieju przez kilka drużyn, do Kcyni przyjechała tylko drużyna trampkarzy z Janowca Wielkopolskiego.

Impreza odbyła się na Stadionie Miejskim w Kcyni, przy ul. Poznańskiej. Turniej był okazją do zintegrowania drużyn i przebiegał w miłej atmosferze z elementem rywalizacji w tle. Po zakończonych rozgrywkach, z których zwycięsko wyszedł zespół gospodarzy, Prezes MLKS „ORZEŁ” w Kcyni wręczył kapitanom drużyn pamiątkowe puchary, a trenerowi gości szalik miejscowego Klubu. Zwieńczeniem sobotniego spotkania było wspólne ognisko, przy którym wszyscy uczestnicy mogli wymienić spostrzeżenia z obserwacji meczów na trwających w Rosji Mistrzostwach Świata. Po zakończeniu ogniska, piłkarze SPARTY Janowiec Wielkopolski opuścili obiekt przy ul. Poznańskiej przy skandowaniu miejscowej drużyny, która w ten sposób podziękowała swoim boiskowym rywalom za przybycie i wspólną zabawę.

materiał: Orzeł Kcynia

 

--> wstecz