Poniedziałek, 17 grudnia 2018 r. Imieniny Jolanty, Łukasza, Olimpii

Ostre słowa sołtysa Żarczyna na zakończenie sesji

Dostało się Burmistrzowi Kcyni Markowi Szarudze i Przewodniczącemu Rady Miejskiej Zbigniewowi Witczakowi od Sołtysów. Spokojną, czwartkową sesję zakończyły dość głośne i dobitne słowa Sołtysa Żarczyna Romualda Łasut. Pan sołtys nawiązał do tematu uchwały o sprzedaży lasów gminnych Lasom Państwowym. Temat stał się głośny po naszej relacji z interwencji policji kilka miesięcy temu.

Przypomnijmy, że po przejściu nawałnicy kupnem lasów nie są już zainteresowane Lasy Państwowe, a zaplanowane wpływy ze sprzedaży lasów nie zasilą budżetu Gminy Kcynia. Romuald Łasut zapytał o ogłoszenie o sprzedaży działki zalesionej na terenie Sołectwa Żarczyn. Zarzucił Burmistrzowi brak konsultacji w sprawie sprzedaży lasów na terenie sołectwa. Nie odbyły się konsultacje w tej sprawie!- mówił sołtys. Po tych słowach wywiązała się dyskusja pomiędzy sołtysem, a burmistrzem, przewodniczącym i panią skarbnik gminy.

Z odsieczą Sołtysowi Żarczyna przyszedł kolega sołtys z Głogowińca, który również domagał się zainwestowania pieniędzy z odszkodowania za spalone kontenery socjalne w sołectwie Głogowiniec.

Było gorąco! Kto, co i komu powiedział? Dowiecie się tylko z relacji filmowej INFO.

tekst i fot. Robert Koniec 

 

--> wstecz