Poniedziałek, 17 grudnia 2018 r. Imieniny Jolanty, Łukasza, Olimpii

Pasjonaci historii na rowery! Zaproszenie

Stowarzyszenie Razem dla Dziewierzewa realizuje projekt pn. „Posadowienie pomnika pamięci w lesie w Żarczynie i organizacja rajdu pamięci bohaterów 1939 r.” współfinasowany ze środków Gminy Kcynia oraz Powiatu Nakielskiego w ramach otwartych konkursów ofert na rok 2017.

Z tej okazji, zapraszamy wszystkich miłośników historii, pasjonatów jazdy rowerowej, jak również wszystkie osoby chcące ciekawie i atrakcyjnie spędzić wolny czas na świeżym powietrzu do udziału w wyjątkowym rajdzie rowerowym (23 września 2017 r. o godz. 12.45) oraz w uroczystym odsłonięciu pomnika poświęconego pamięci śp. Józefa Wierzchosławskiego i śp. Stanisława Pituły (23 września 2017 r. o godz. 13.40 w lesie w Żarczynie).

Szczegółowy program:

•             godz. 12.45 – zbiórka uczestników rajdu rowerowego przy remizie OSP w Dziewierzewie

•             godz. 13.00 – rozpoczęcie rajdu

•             godz. 13.40 – las w Żarczynie uroczyste odsłonięcie pomnika poświęconego pamięci śp. Józefa Wierzchosławskiego oraz śp. Stanisława Pituły

•             godz. 14.20 – powrót do Dziewierzewa

•             godz. 15.00 – złożenie kwiatów i zapalenie zniczy przy pomniku pomordowanych na cmentarzu w Dziewierzewie

•             Następnie w świetlicy wiejskiej wyświetlona zostanie prezentacja multimedialna dotycząca sylwetek 22 ofiar II wojny światowej, spoczywających na cmentarzu w Dziewierzewie. Dla wszystkich gości i uczestników projektu przewidziano ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek, ciasto i kawę.

Maria Łyszczarz, Prezes Stowarzyszenia Razem dla Dziewierzewa 

--> wstecz