Wtorek, 21 maja 2019 r. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Pękła opona! Mogą występować utrudnienia w ruchu. Zobacz gdzie

Dziś około godziny 17:40 kcyńskie służby ratunkowe zostały powiadomione o kolizji samochodu ciężarowego z naczepą. Do zdarzenia wyjechał zastęp OSP w Kcyni, który udał się na rogatki miasta przy ulicy Szubińskiej. Na prostym odcinku drogi potocznie zwany „TIR” w wyniku wystrzelenia przedniej opony jazdę zakończył wywracając się na bok w przydrożnym rowie. W tym nieszczęśliwym zdarzeniu na szczęście nie doszło do czołowego zderzenia z pojazdami jadącymi z przeciwka. Nie ucierpiał także kierowca ciężarówki.

Z naszych nieoficjalnych informacji wiemy, że tuż po zdarzeniu pomocy pobiegł udzielać kierowcy jeden z mieszkańców Kcyni. Pomógł kierowcy wydostać się z pojazdu i wezwał pomoc. Po zakończeniu pracy strażaków i policji kierowca pojazdu otrzymał kolejną pomoc. Przy zabezpieczeniu przewożonego towaru przed deszczem pomagali mu strażacy i inni mieszkańcy naszego miasta.

W działaniach uczestniczył zastęp OSP w Kcyni, zastęp JRG nr 2 w Szubinie, ratownicy medyczni z Kcyni oraz policjanci z Komisariatu Policji w Kcyni.

We wtorek na drodze wojewódzkiej 247 mogą występować utrudnienia w ruchu. Zaplanowano przeładunek towaru oraz wyciągnięcie pojazdu z naczepą z rowu.

tekst. Robert Koniec

fot. Arkadiusz Hanyżewski

--> wstecz