Czwartek, 27 czerwca 2019 r. Imieniny Cypriana, Emanueli, Władysława

Pijany kierowca seata zderzył się z ciężarówką

Prawie promil alkoholu miał w organizmie kierowca seata, którego zatrzymała nakielska „drogówka”, podczas wyjaśniania okoliczności kolizji drogowej, na którą skierował ich dyżurny. 31-latek odpowie przed sądem, a grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Zgłoszenie o tym, że w Kcyni na ul. Poznańskiej, samochód osobowy zderzył się z ciężarówką, wpłynęło do dyżurnego nakielskiej komendy we wtorek (25.09.18) około 11.30. Na miejsce zostali skierowani policjanci „drogówki”, którzy ustalili, że kierowca seata cordoby na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie zderzył się z ciężarową scanią.

Od kierowcy seata czuć było alkohol. 31-latek został przebadany alkomatem, który wykazał w jego organizmie prawie promil alkoholu. Dodatkowo okazało się, że mieszkaniec powiatu wągrowieckiego nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, gdyż zostały mu unieważnione po wydaniu zagranicznego prawa jazdy, a te z kolei zostały zatrzymane przez angielską policję.

31-latek został zatrzymany do wyjaśnienia sprawy w policyjnym areszcie. Wczoraj (26.09.18) został przesłuchany i usłyszał zarzut za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Swoją drogą odpowie także za spowodowanie kolizji drogowej oraz kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień. Sprawę rozstrzygnie sąd.

mł. asp. Justyna Andrzejewska – oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

--> wstecz