Środa, 19 września 2018 r. Imieniny Januarego, Konstancji, Leopolda

Pijany kierowca zatrzymany dzięki sprawnej współpracy dyżurnych policji z Piły i Nakła

Dobra współpraca pomiędzy dyżurnymi z Komendy Powiatowej Policji z Piły oraz Nakła, przyczyniła się do zatrzymania kierowcy mającego w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. 42-latek jeszcze dziś usłyszy zarzuty i grożą mu 2 lata więzienia.

Wczoraj (08.10), krótko po 8.00, dyżurny nakielskiej komendy odebrał telefon od policjanta pełniącego służbę na stanowisku kierowania Komendy Powiatowej Policji w Pile, że od Wyrzyska w stronę powiatu nakielskiego, jedzie peugeot 106, którego kierowca prawdopodobnie jest pijany.

Zaraz po tej informacji, na drogę krajową nr 10 został skierowany patrol nakielskiej „drogówki”. Po kilkuminutowej obserwacji mundurowi zauważyli auto opisane w zgłoszeniu i zatrzymali je do kontroli. Od siedzącego za kierownicą 42-latka wyraźnie czuć było alkohol. Mieszkaniec Pakości został dowieziony do komendy i tam sprawdzony alkomatem, który wykazał w jego organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Na domiar złego okazało się, że 42-latek nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie, a auto, którym kierował odholowane. Jeszcze dzisiaj (09.10) policjanci przedstawią mu zarzut za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Odpowie on także za kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień. Sprawę 42-latka rozstrzygnie sąd, a grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Justyna Andrzejewska

Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

--> wstecz