Czwartek, 18 października 2018 r. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Pijany kierowca zatrzymany dzięki zgłoszeniu innego uczestnika ruchu

Prawie 2,5 promila alkoholu miał w organizmie kierowca chryslera, zatrzymany wczoraj (17.10) w miejscowości Wieszki przez nakielskich policjantów. Zatrzymanie mężczyzny było możliwe dzięki zgłoszeniu, jakie wpłynęło do dyżurnego policji od innego uczestnika ruchu.

Pijany kierowca na drodze stwarza niewątpliwie bardzo duże niebezpieczeństwo, dlatego eliminacja z ruchu takich kierowców jest dla policjantów jednym z priorytetów. Często zdarza się tak, że w tych działaniach policjanci są wspierani przez obywateli, którzy informują policję gdzie i jakim autem jedzie pijany kierowca. Tak też było  wczoraj (17.10) około 10, kiedy to dyżurny nakielskiej policji otrzymał zgłoszenie, że z Kcyni w stronę Nakła pojazdem marki Chrysler Voyager prawdopodobnie porusza się nietrzeźwy kierowca. Po tym zgłoszeniu na wskazaną trasę dyżurny natychmiast skierował patrol policji. Kierowca chryslera po przejechaniu kilku kilometrów zatrzymał auto, wtedy też został skontrolowany przez mundurowych.

Kierowca faktycznie był zamroczony alkoholem. Po przewiezieniu 33-latka do komendy przebadano go alkomatem, który wykazał w jego organizmie prawie 2,5 promila alkoholu. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna w ogóle nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Mieszkaniec Bydgoszczy niebawem usłyszy zarzut za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Odpowie także za jazdę bez uprawnień. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 2 lat więzienia.  

Oficer prasowy 
KPP Nakło nad Notecią 
mł. asp. Justyna Andrzejewska 

--> wstecz