Wtorek, 02 czerwca 2020 r. Imieniny Erazma, Marianny, Marzeny

Pijany kierujący nie uniknie odpowiedzialności

W dniu wczorajszym (22.08.19) o godzinie 19.30 policjanci z Nakła zostali skierowani przez dyżurnego na miejsce zdarzenia drogowego do jakiego doszło na ul. Mroteckiej. Jak się okazało sprawca zdarzenia miał w organizmie prawie promil alkoholu.

Wczoraj (22.08.19) o godzinie 19.30 dyżurny nakielskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym do jakiego doszło w Nakle na ul. Mroteckiej. Na miejscu policjanci ustalili, że kierowca mazdy, 25-letni mieszkaniec powiatu sępoleńskiego, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego uderzył w bariery ochronne. Metalowe elementy, uszkodzonych barierek upadły tuż za plecami spacerującej chodnikiem rodziny.

Od kierującego funkcjonariusze wyczuli woń alkoholu. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości sprawcy kolizji i okazało się, że 25-letni kierowca był nietrzeźwy. W organizmie miał prawie promil alkoholu. Policjanci zatrzymali kierującemu uprawnienia do kierowania pojazdami.

Mieszkaniec powiatu sępoleńskiego dochodził do siebie w policyjnej celi. Dzisiaj (23.08.19) policjanci przedstawili mu zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz nieumyślne narażenie człowieka na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Za swoje czyny 25 latek odpowie przed sądem, gdzie za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 2 lat więzienia.
mł. asp. Zofia Wrzeszcz

p.o. Oficera prasowego

KPP Nakło nad Notecią

--> wstecz