Wtorek, 21 maja 2019 r. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Piłkarski weekend Orła

Piłkarski miniony weekend w Kcyni upłynął na rywalizacji zawodników miejscowego ORŁA i SPÓJNI Białe Błota. W sobotę (12 maja o godz. 16:00) trampkarze spod skrzydeł ORŁA Kcynia pokonali na boisku przy ul. Poznańskiej swoich rywali z Białych Błot 2:1. Spotkanie to było bardzo zacięte, czego można było się spodziewać w meczu lidera z wiceliderem w tabeli. Pierwszego gola dla miejscowych zdobył Kuba Knasiński. Prowadzenie zawodnicy ORŁA utrzymali do przerwy. W drugiej połowie trampkarze SPÓJNI zdołali wyrównać, ale nie na długo, ponieważ Mateusz Sojka pięknym strzałem z woleja pokonał bramkarza gości, dając kcyńskiemu zespołowi prowadzenie, a w efekcie końcowym zwycięstwo. Widowisko, które stworzyli zawodnicy obu drużyn przysporzyło wielu emocji i wrażeń licznie przybyłym na Stadion miejski kibicom.
Trzy punkty uzyskane przez kcyńskich trampkarzy spowodowały, że ORZEŁ i SPÓJNIA mają taką samą liczbę punktów w tabeli, jednakże bilans bramkowy w meczach bezpośrednich jest bardziej korzystny dla drużyny z Białych Błot i to ona, póki co, pozostaje liderem.
W niedzielę na własnym boisku seniorzy ORŁA podejmowali również drużynę z Białych Błot. Podobnie jak w sobotę mecz był bardzo zacięty. Jednakże od pierwszych minut to goście ruszyli do ataku spychając zawodników ORŁA do gry defensywnej. Konsekwentne ataki SPÓJNI dały jej zawodnikom prowadzenie do przerwy (1:0). Gol padł ze stałego fragmentu gry. Rzut wolny z odległości ok. 18 metrów, mimo ustawionego „muru” i prawidłowej reakcji bramkarza gospodarzy, wykonujący zawodnik gości zamienił na bramkę. Po rozpoczęciu drugiej połowy drużyna ORŁA zaczęła częściej wyprowadzać ataki, jednakże obrońcy gości skutecznie je powstrzymywali. Większą część drugiej połowy gra rozgrywana była w środkowej strefie boiska. Obie drużyny próbowały wyprowadzać kontrataki, ale bez skutku. W 65 minucie meczu sędzia podyktował rzut karny, po tym jak jeden z zawodników ORŁA zagrał ręką w polu karnym. Pewnie wykonany strzał z karnego, dał drugiego gola gościom. Pomimo utraty dwóch bramek drużyna gospodarzy próbowała atakować bramkę drużyny z Białych Błot. Jedna z akcji ofensywnych zakończyła się jednak skutecznym kontratakiem SPÓJNI, która strzeliła kolejnego gola tuż przed końcowym gwizdkiem. Seniorzy ORŁA nie poszli w ślad za młodszymi kolegami z Klubu i przegrali ze SPÓJNIĄ Białe Błota 0:3. Poprzednie spotkanie tych dwóch drużyn seniorskich zakończyło się wynikiem 0:12, więc można pokusić się o stwierdzenie, że zmiany w grze seniorów miejscowego klubu idą w pozytywnym kierunku.
W nadchodzącą sobotę 19 maja o godz. 16:00, seniorzy „ORŁA” zmierzą się na wyjeździe z drużyną HERMES Radłowo. Trampkarze natomiast w nadchodzącej kolejce podejmują u siebie SPARTĘ Janowiec Wielkopolski. Mecz w sobotę 19 maja o godz. 16:00. Zapraszamy wszystkich kibiców na Stadion miejski w Kcyni. Emocje na meczach trampkarzy nie mniejsze niż „u seniorów”, a dobra gra i widowisko gwarantowane!
W 2018 r. MLKS Orzeł Kcynia otrzymał dotację ze środków budżetowych gminy Kcynia, w otwartym konkursie ofert pn. „Rozwój sportu na terenie gminy Kcynia w 2018 roku” i w ramach tejże dotacji bierze udział w rozgrywkach KPZPN.
materiał: Orzeł Kcynia
--> wstecz